#972 PRAVIDLO O RUCE VE FOTBALE

Posted: Srpen 17th, 2015 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 2 Comments »

Miluju fotbal. Už jsem to tady párkrát psal a jeden z hlavních důvodů, proč se těšim na konec galejí nazvanejch 1000 věcí, co mě serou, je ten, že se konečně budu moct pustit do psaní svýho druhýho románu, kterej na příběhu srovnávajícím fotbalový fanoušky a zamilovaný lidi dokáže, že z hlediska elementární estetiky je fotbal totálně uspokojivá hra.

Moje láska k fotbalu samozřejmě způsobila i řadu čutálistickejch hejtů a nemůžu se ještě nejvyjádřit k tomu, jak se posuzuje hraní rukou ve vápně. Ty vole, co je tohle za bordel? V roce pětačtyřicet klukům úplně stačilo, když jim Igor Hnízdo vysvětlil, že je-li ruka nastřelena, desítka se v žádném případě nekope. Dneska se v televizi tak často mluví o citu rozhodčího pro hru, až je mi z toho na blití. Možná někomu přijde jako dobrej nápad nechávat takovýhle rozhodnutí na něčím citu, protože si běžnýho sudího představuje jako neúplatnýho arbitra, jehož jedinym zpovědníkem je Santa Maradona, ale nejen my z Hobitína už máme určitou představu, že takhle to prostě nefunguje.

Úplně absurdní mi pak připadá nedávno zavedený pravidlo, že když se trefí při odkopu obránce sám do ruky, penalta to není. WUT? Říkám WUT?!? Když mi ruku ze dvou metrů nastřelí protihráč, je to holt moje chyba, mám mít ruku u těla a čert vezmi, že v určitejch herních situacích obě ruce u těla mít prostě nejde. Igor Hnízdo to viděl jinak, ale on taky žil v jinejch časech. Ale když si hráč při odkopu trefí vlastní ruku, tak se to nepíská? Proč, proboha? Pro mě to znamená, že je ten obránce manták a kopyto – když nedokáže odkopnout měchuřinu tak, abych netrefil vlastní horní končetinu, je to jenom jeho smůla.

Říká se, že góly jsou koření fotbalu. Já s tím úplně nesouhlasím, protože u gólů podle mě platí „čím víc, tím líp“ – kdežto s kořením je to trochu jinak, jak jsem zjistil v osmnácti, kdy jsem si do konzervovýho guláše vysypal plnej sáček kmínu a nedalo se to žrát. U fotbalu bych ovšem neměl problém, kdyby se penalta pískala za každou ruku. Přibylo by gólů, ubylo by remíz nula nula – a ze záběrů v televizních zprávách by bylo mnohem jednodušší poznat, jestli byla přísná, ale byla, nebo jestli zase připluli kapříci.

«
»