Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #385 AMATÉRSKÝ POWER NAP

#385 AMATÉRSKÝ POWER NAP

Posted: Červen 7th, 2012 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 1 Comment »

Power nap je revoluční technologie, speciální technika mikrospánku a pro mě osobně převratný objev minulého týdne. V zásadě si to představte jako staré známé „dát si po obědě šlofíka“ nebo „trochu se při odpoledni natáhnout“. Jenže pravý a skutečně účinný power nap má svá přísná pravidla, která se musí dost přísně dodržovat, jinak to není power nap, ale pravý nap a to je ŠPATNĚ.

Jde o to, spát jenom malou chviličku. Vlastně ani nespat, spíš jen tak popřemýšlet se zavřenýma očima, můžete si před tím dát kafe, protože až se vzbudíte, kafe teprve začne působit a vy vstanete do další části těžkého pracovního dne zcela svěží, plni energie a kolegové vám dost pravděpodobně budou závidět, že jste jako rybička. Poznáte to prý tak, že se pohodlně uvelebíte na židli nebo na sofáčku, dáte si do dlaně klíče a tu ruku dáte směrem k zemi. Ve chvíli, kdy klíče spadnou na zem je to ALARM a vy musíte vstávat a cvičit, power nap is over.

A tady v té fázi vstávání mám právě docela značné rezervy. Doslova se v jednom návodu píše, že člověk se nesmí ani převalit na bok, protože pak se dostane do fáze hlubokého spánku a je s ním zle. Jenže já když si takhle kolem čtvrtý dám power nap, tak to většinou končí tak kolem sedmý, protože já se na ten bok vždycky obrátím. Vždycky si řeknu, že ještě 5 minut si tak příjemně doodpočinu a pak vstanu. Ale nevstanu. Neumím vstávat ani ráno a vím, že k efektivnímu power napu mě čeká ještě dlouhá cesta, ale já budu trénovat… Do té doby mě čekají smutné aféry typu power nap fail před koncertem, power nap fail před kinem nebo klasický power nap fail před vyučováním.

… zatím to bohužel dopadá úplně přesně jako tady na tom obrázku. Ale úplně, včetně tý poslintaný pusy a účesu, co nedrží…

(Dnešní hejt byl věnován Tadexovi a celému LDV cribu a všem lidem, co umí mocně pobrumlit)

«
»