#706 REMÍZY NULA NULA

Posted: Říjen 29th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 19 Comments »

Miluju fotbal. Tuze rád na něj koukám. Jednak je u některejch zápasů nezanedbatelnej moment fandovství, jednak je to pro mě i silnej zážitek estetickej. Fakt. Vydařená klička nebo střela je prostě krásná – zápas Česko vs. Nizozemí na mistrovství Evropy ve dvoutisícím čtvrtým roce je pro mě ze stejný kategorie jako Občan Kane, Dvoubarvená fuga nebo Abbey Road. Ovšem remízy nula nula jsou ošklivym vředem na fotbalový tváři. Remízy nula nula jsou zrada fotbalovýho estéta, remízy nula nula jsou smrtelnej hřích, remízy nula nula jsou sex bez orgasmu.

Nejsem fanda Arsenalu, nebije mi srdce pro Barcu, St. Pauli je mi u prdele, AC Milán mě nechává chladnym. Osobně se cejtim bejt zainteresovanej jedině na železný Spartičce a naší zlatý repre; z toho plyne, že u poměrně dost fotbalů, který během roku zkouknu, je mi vlastně buřt, kdo vyhraje, jen když to bude zábavný. A pardon, góly, jakseřiká, jsou kořením fotbalu, fotbal bez nich je nemastnej neslanej a vlastně podvod na voličích, pardon, zrada na divákovi.

Ovšem pár let už se neraduju ani z utrápenejch remíz našich hochů, ať už jsou našima myšlený zlatý rudý hoši nebo přímo naši. Když nejsou schopný dát gól, tak ať radši prohrajou a zápas má aspoň jednu pointu. Koneckonců, remíza v dnešním tříbodovým systému stejně nic neřeší a lepší facka v podobě prohry než falešný sebeuchlácholení neprohrou, jak by řekl ten náš národní nesvatej Václav.

Nejradši bych prostě remízy nula nula normálně zakázal. Jenže to už bohužel zkoušeli: v sezóně 86/87 se v bulharský lize rozhodli, že za remízu nula nula nedostane ani jeden ze soupeřů bod – prostě nedáš góla, nepobavils, nemáš nárok na body. Zdánlivě geniální, ale po sezóně to soudruzi z BLR byli nucený zhodnotit jako naprostej propadák. Štěstíčku se totiž chodilo naproti už tenkrát: nula nula skončily v celý sezóně jen asi čtyři zápasy – zato signifikantním způsobem vzrostl počet remíz jedna jedna, kdy oba góly padly v poslední minutě.

«
»