Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #530 ČEŠTÍ FANOUŠCI ARSENALU

#530 ČEŠTÍ FANOUŠCI ARSENALU

Posted: Únor 13th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 43 komentářů »

Zvažoval jsem, že se tenhle hejt bude týkat obecně českejch fanoušků zahraničních klubů, ale pak mi došlo, že já vlastně neznám žádnýho hrdinnýho podporovače Realu, United nebo AC, kterej by tapetoval veškerý sociální sítě statusama okázale naznačujícíma, že výsledky Arsenalu jsou to nejdůležitější pro jeho svět. Nevim, do jaký míry stojí za oblibou Arsenalu výborná knížka Fotbalová horečka od Nicky Hornbyho, ve který tenhle britskej spisovatel popsal fandění svýmu srdcovýmu klubu tak úžasně, že minimálně den dva po dočtení knížky musel chtít fandit Arsenalu každej.

Ale zatímco Nick Hornby je opravdovej fotbalovej fanoušek, čeští fanoušci Arsenalu těžko. Podle mě je totiž nutný rozlišovat mezi fotbalovym fanouškem a gaučákem. Bejt fotbalovej fanoušek neznamená pravidelně sedávat u plátna ve svym oblíbenym sportbaru a pak na Facebooku okázale truchlit, že posledních osm let hraje Arsenal pěknou tužku. To dělaj gaučáci. Bejt fotbalovej fanoušek znamená chodit aspoň párkrát za sezónu na stadión, protože fotbal v TV a fotbal naživo, to je úplně jinej sport, ať už si to gaučáci myslej nebo ne.

Já samozřejmě věřim, že ty lidi, o kterejch vlastně píšu, na Arsenal zajdou, když mají možnost. Od roku 2000 hrál v Praze myslim čtyřikrát a věřim tomu, že tyhle jakofanoušci kromě týhle povinný účasti si jednou za čas udělaj vejlet do Londýna, zaplatěj mraky liber za vstupenku a po návratu do Prahy u plátna ve svym oblíbenym sportbaru vzpomínaj se slzou v oku na tu upocenou bezgólovou remízu se Sunderlandem.

Samozřejmě ať si každej dává na svůj Facebook, co chce. Jen mi teda připadá, že znalecky hodnotit fotbal na základě jeho sledování v televizi je přibližně na úrovni toho, jako kdybych já napsal, že jsem si před hodinkou báječně zajamoval na kytaru s Dinosaur Jr. – přičemž ve skutečnosti jsem jenom marně zkoušel kvílet do DVD Live in the Middle East. Prostě každej hooligan je pro mě upřímnější fotbalovej fanoušek než tyhlety arsenalovský nebo jakýkoliv jiný pozéři.

Navíc každej soudnej fotbalovej fanoušek ví,
že Tottenham je mnohem lepší…

«
»