Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #186 NEJASNÉ NEBO VŮBEC ŽÁDNÉ OZNAČENÍ POHLAVÍ NA DVEŘÍCH TOALET

#186 NEJASNÉ NEBO VŮBEC ŽÁDNÉ OZNAČENÍ POHLAVÍ NA DVEŘÍCH TOALET

Posted: Srpen 23rd, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 34 komentářů »

Velkej problém si žádá velkej název. V případě toho dnešního problému by byl na místě i mnohem delší a obšírnější název, poňáč dekódování a hledání správného výsledku v bezvadné logické hře „Které dveře?“ musí srát každýho, každýho, kdo není úchyl nebo koho baví se dostávat do trapných situací (=stejně úchyl).

Jak říká papa Vorel „nemám vyloženě vybranej typ..“, každý z těch rádoby znamení je pro mě stejně hrozný a je mi JEDNO, jestli to je new age modern hyper hyper intergalactic graphic design nebo nějaká posraná koláž provozního manželky která kdysi učila na LŠU a umí celkem zručně pracovat se starými novinami a lepidlem, pfuj!

Křížek nahoru, šipka dolů, čtvereček vlevo a tři tečky napravo. Jo, jasně. A to je teda.. můj záchod nebo toho kluka co stojí ve frontě za mnou? No Unisex to asi nebude, když ty dveře vedle mají pro změnu dva trojúhelníky, které značí … prsa nebo koule? Já nevím. Ale ostatní v těhle vyhajpovanejch podnicích mají patrně větší smysl pro symboly a metafory, takže to většinou nechám na nich, i když se u toho čekání až se někomu, komukoliv, bude chtít na záchod a já uvidím kudy tudy bude cestička pro Achjo Bitch, kolikrát skoro počůrám.

To je ta „moderna, eh“, ale kolikrát mě podobně zmatou i otrhané fotografie, kde už několik let není poznat, zda je na ní nějaký legrační pán nebo nějaká legrační paní. Hodně na háku to mají i podniky, kde se pohlaví rozlišuje barvou, ale ježiš nikoli růžovou a modrou, ale normálně oranžovou a zelenou, kupříkladu, dyť to je jasný ne?

Poslední případ jsou dveře, kde není pro jistotu vůbec nic. Ano, to je taky velkej fór a všem provozákům a majitelům, kteří nejsou schopní to nějak vyznačit posílám svůj WTF výraz, ale minimálně to pak není trapný, když se spleteš, protože tohle prostě poznat nejde. Respektive není to trapný, pokud nejsi v Bratislavě, kde se s tímhle mco neserou… Já dokuřovala venku cigaretu a mezitím šel P. do jedněch neoznačených dveří a Š. do druhých neoznačených dveří. Když jsem si vybrala jedny z těch dveří a viděla jsem vevnitř holku, byla jsem ráda, že mi dnes klasické 50:50 vyšlo. Ale holka otevřela dveře do kabinky, kde byl zrovna Š., a během 2 vteřin stihla dojít pro sekuriťáka, který se s mikinou Lonsdale a se slovy „čo, je tu chalan?!“ chtěl Š. ukázat, že chalani z Blavy dokáží dobře ohlídat soukromí dam, co se toalet týče. Začala jsem ječet, že to nemají označené a že Š. není žádnej ouchyl, což pak sekuriťák skutečně pochopil, nicméně celé „omluvil“ něčím jako Jo, je to chyba že to není poznačené, ale tak snad se kouknu kde sou pisoáry ne??

Lidová tvořivost, co se grafiky a toalet týče, nezná bratra a měla by se minimálně VELMI omezit, ne-li zakázat úplně. Sice se mi klasickej chlapeček a holčička na nočníku ekluje, ale aspoň je člověku jasný, kam má jít.  Obyčejné piktogramy. Obyčejné nápisy. Originalita a humor za každou cenu na dveře WC nepatří, opakuji nepatří.

Začíná mě mrzet, že jsem si nikdy nefotila ty „nej…“ výtvory, které jsem za svojí dosavadní úspěšnou dráhu návštěvníka barů a restaurací viděla, ale vzhledem k tomu, že s tím leckdy bejvá spojen i nějaký ten trapas, nebudu si to ještě jak dement fotit.

Pěkný příspěvěk ze sousedního Polska. Tam to taky koukám mají tak tak všelijak…

«
»