Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #456 SIMULANTI VE FOTBALE

#456 SIMULANTI VE FOTBALE

Posted: Říjen 26th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | No Comments »

Nechtěl jsem tenhle hejt psát hned poté, co mi došlo, že ho napsat musim, což bylo před pár týdny, kdy Limberský svym leteckym dnem posral souboj Plzně se Spartou. Nemá smysl se tvářit jako neviňátko: Leckterý sparťani byli v tomhle taky pověstný, von má koneckonců každej tým minimálně jednoho hráče, na kterýho se obránce zle podívá a on se kácí k zemi s výkřikem umírající labutě.

I v pralesních ligách malýho fotbalu, který mám tu čest hrát, si někteří hráči tuhle schopnost pěstujou; jenže tam to neni tak zásadní problém, protože rozhodčí jsou většinou zoufale mizerný, takže nepískaj i jasný fauly, natožpak nějakou hereckou etudu. A když už ji náhodou odpískaj, druhej den si to nikdo nepamatuje.

Ale pekelně mě sere, že tresty v první lize i za jasný simulování jsou vlastně směšný; netvrďte mi, že když hráč dostane pokutu za nasimulovanou penaltu, díky který se vyhrálo, že mu to klub nevyplatí na prémiích. Já bych nekoukal doleva doprava, prostě bych těm holomkům lupnul pár zápasů natvrdo a voni by si to příště rozmysleli.

A to podotýkám padni, kam padni. Když Rezek ve Skotsku nafilmoval pecku, díky který jsme postoupili na Mistrovství Evropy, každej pivní fanoušek byl náramně spokojenej, že ještě minimálně další tři zápasy bude moct nadávat na ty naše nekopy u obrazovky. Kdyby Rezek nefilmoval, Bílek by u repre dávno nebyl a většině český fotbalový veřejnosti by bylo líp.  Chápu, že fair play se hrálo naposledy za Klapzuby a silnější pes mrdá, ale simulanti ve fotbale jsou přesně ten důvod, proč spousta lidí trochu považuje fotbalisty za ufňukaný slečinky. Právem.

«
»