Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #481 POZITIVNÍ EVOLUCE

#481 POZITIVNÍ EVOLUCE

Posted: Listopad 30th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 1 Comment »

Helejte, mně je pan Karel Janeček náramně sympatickej. O nás, klucích z matfyzu, se totiž vyprávěj vošklivý zkazky, že nosíme prestiže, chodíme s košilí zastrčenou do manšestráků a jsme zcela nepoužitelný v běžnym životě. (Nutno teda podotknout, že ještě horší zkazky – totiž že vypadaj jako kluci – se vyprávěj o holkách z matfyzu. Tady bych to ale rád uvedl na pravou míru: hezký holky na matfyzu jsou, vždycky v prváku berou dvě do ročníku a ty pak po prvním semestru vyhoděj na matematický analýze.) Každýho matfyzáka, kterej nabourává tenhle zažitej stereotyp, si prostě musim oblíbit.

Pan Janeček dělá spoustu dobrejch věcí a určitě to myslí dobře i s Pozitivní evolucí. Je přesvědčenej, že když se změní volební systém, bude to tu lepší. Nevim; mám pocit, že náš volební systém funguje v některejch jinejch zemích docela dobře a že je to spíš v lidech a ne ve volebnim systému. Ale hlavně nevim, co by se jako mělo stát, i kdyby se volební systém nakrásně změnil. Bude najednou všechno růžový, seychellský daně, německý platy a saúdský ceny benzínu? Přestane se snad ve státní správě krást? Silně pochybuju. Korupce tu byla vždycky a vždycky bude; když má někdo na starosti peníze, který jsou tak nějak nikoho a všech, tak ho snadno může napadnout, že si z nich něco uloupne.

Navíc ani nesdílim Janečkův axiom, že je všechno úplně na hovno: nemůžu si pomoct, ale poslední dobou jsem slyšel i četl o tolika zlojedech i zlojídkách, co se už na ně dovařila voda, naposledy třeba kluci v báru řikali, že zavřeli Kotrouše, takže mám pocit, že se v tomhle situace začíná trochu zlepšovat. Samozřejmě pomalu; rychle se zloději trestaj jenom za revoluce, kdy se rovnou věšej a o tom, kdo je a kdo neni zloděj, rozhoduje revoluční tribunál – a tomu se doufám chce každej normální člověk vyhnout.

Když se navíc zamyslim nad svejma známejma, který nejčastějc v hospodě lamentujou nad tim, jak je to všechno v prdeli, nemůžu si pomoct, ale takhle lamentujou v tý hospodě všechny ty léta, co je znám. Dost si nedovedu představit, co by se muselo stát, aby měli pocit, že život je krásnej. Takže se obávám, že Pozitivní evoluce sice stáhne pár lidí, co to taky myslej dobře a maj dokonce i myšlenkovou kapacitu na to, aby to v jejich podání nebylo lidstvu nebezpečný, ale zároveň taky příliš velkou partu lidí, co celej život nadávaj, jak se maj na hovno a kdo všechno za to může, partu, který stačí vůdce, kterej slíbí, že brzy bude dobře, takovou tu partu, která ráda hromadně skanduje: „We are all different!“, prostě partu, která má ráda jasný a černobílý pravdy. A z týhletý party já mám trochu strach, ať jí velí kdokoliv.

«
»