#625 LETNÍ KOZAČKY

Posted: Červenec 1st, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 22 Comments »

Léto budiž pochváleno. Řádění ve vodě, spousta ovoce a taky módní výstřelky, nad kterejma mi zůstává rozum stát. O viditelně nošený podprsence jsem se už tady rozepisoval a když jsem dneska kráčel přes město do kanceláře, měl jsem tisíc chutí ten starej článek jenom opatřit novym číslem a sprostě zrecyklovat. Ale chápu, bylo by to nečestné a nesportovní; tak jsem sjel očima trochu níž a hle, hned tu bylo témátko na hejt jako malovaný.

Chápu, proč vznikly kozačky – nebo si aspoň myslim, že chápu. Předpokládám, že proto, aby nohy chránily před zimou, případně před kontaktem s vnějším prostředím. A jakej má do prdele smysl vyříznout do takovejch bot díry? Ty vole, dyť je to stejný, jako koupit si gore-texovou bundu a v létě do ní nůžkama vystříhat ňáký oku libý abstraktní vzory!

Kdykoliv potkám nějakou hrdou nositelku podobnýho obutí, přemejšlim, co ji vedlo k tomu, že investovala do něčeho podobnýho. Proč si nekoupila sandály nebo balerínky, tedy boty, v níž jí taky horko nebude, a který budou nejspíš i levnější, protože se na ně použije výrazně míň materiálu. Příště už to asi nevydržim a natvrdo se zeptám.

Jasně, rozumim tomu, že móda je záležitostí osobního vkusu a že budu těžko argumentovat, když mi dotyčná poví, že jí letní kozačky připadat prostě hezký. V tom případě slušně poděkuju a odejdu. Jenom teda budu trochu kroutit hlavou: třeba takový korečkový rypadlo nebo Slovanská epopej mi přijdou svym způsobem taky hezký, ale na sobě bych je kvůli tomu nosit teda nechtěl.

Očekávám ještě letní rukavice, letní oteplovačky a letní péřové bundy.

«
»