#27 NECKERMANN

Posted: Leden 7th, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 1 Comment »

Vzpomněla sem si, jak moc mě sere firma Neckermann. Teda takhle – sere mě to, co mi ten podnik dělá, takže by mě vlastně srala jakákoliv jiná firma, která by mě takhle obtěžovala. Ale nenaděláš nic – vyšlo to zrovna na otřesnej zásilkovej obchod Neckermann.

Přitom to začalo tak nevinně – objednávala jsem přes školu (a do školy) 3 ks dotykových světýlek. Objednávka byla přijata a všechno to bylo úplně v pohodě až na to, že uplynul měsíc a světýlka nikde. Když jsem tam poprvé volala ve smyslu „proč mi jako nic nepřišlo?!“, tak se ukázalo, že dotykové světlo není na skladě a v dobu objednávky snad už ani nebylo. Jasně, je to demence, ale v zásadě o nic nešlo, 3dílné univerzální světlo, model „Stick & Klick“ se dá popřípadě sehnat i jinde…

Jenže zaměstnanci Neckermannu, patrně proto, aby odčinili svůj omyl s objednávou fiktivního zboží, mě zařadili (nebo si to aspoň myslím) do jakési sekce speciálních zákaznic, kterým se musí věnovat speciální péče… Začalo to mailama. Spoustou mailů. Hnusnej grafickej vizuál newsletterů, svůdné nabídky slev, splátek a píčovin. To se mi nějak časem podařilo zrušit.

Mezitím mi ale telefonovali. TYVOLE. Myslela jsem, že takový ty agresivní telefonáty byly trendy v devadesátkách, já nejsem zvědavá na systém „jednu věc odmítnu – bude mi nabídnuto 5 jinejch věcí“…

Ale vůbec nejhorší ze všeho jsou katalogy. Objemný, hnusný, barevný katalogy, zatavený v průhledný fólii, na který je štítek s mým jménem. Chodí (vůbec se neodvažuju mluvit v minulém čase) to k nám do školy, kde to sekretářka katedry vyvěsí na nástěnku, aby se mi mohli všichni kolemjdoucí smát. Zásilka katalogů je dost možná nezrušitelná, snažila jsem se přes e-mail i přes infolinku, dokonce jsem mluvila s pani, která se dušovala, že to zařídí (a já jí naivně věřila).

 

Možná jsem se fakt snažila málo a měla jsem jim rovnou poslat notářsky ověřenou žádost o přerušení veškerých možných i nemožných pokusů o získání mé osoby pro nákup sady hrnců a vínového spodního prádla navrch.

Ta nalevo ukazuje gesto vítězství, právě se úspěšně odhlásila z odběru novinek.

«
»