#464 DOMÁCÍ KONZUMACE BALENÝ VODY

Posted: Listopad 7th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 25 Comments »

Nabídkou kohoutkový vody v hospodách jsme se tady už zabývali; nedávno jsem ale u nás v ulici zahlídnul členy nějaký rodinky, jak z opečovávaný rodinný fábie tahají s rukama u kolen do průjezdu balíky s plastovejma flaškama balený vody a z očí jim kouká svatý přesvědčení, že vodu z vododvodu může pít jedině hazardér s vlastním zdravím.

Mí rodičové mívali chatu nedaleko Novohradských hor, kde celej tenhle podivnej byznys v roce dvaadevadesát začínal. Pamatuju si, jak jsme na tamních silničkách začali potkávat kamióny s logem Dobré vody a při vzpomínce na první reklamy musím rozhodně smeknout. Geniální slogan “dobrá voda pro váš zdravý život” přišel v době, kdy se ukazovalo, že komunisti sice chtěli poručit větru a dešti, ale stav životního prostředí měli dost na salámu, takže nebylo složitý přesvědčit leckterý obyvatele, že po kohoutkový vodě jim naroste srst na nohách a zakroucenej ocásek, kdežto produkt v pet flaškách s modrym a červenym víčkem jim zajistí zářivej chrup a zdravej lesk v oku.

Jak říkám, z pohledu marketingovýho je to, co dokázali agenti s balenou vodou smeknutíhodná věc. Stejnej produkt, kterej má většina lidí doma takřka zadarmo, prodávat za mnohonásobně vyšší cenu. Jasně, je možný, že tenkrát voda z kohoutku mohla mít nějaký mouchy. Ale když mi ještě dneska někdo tvrdí, že u nich v baráku smrdí voda po železe, většinou dospějeme k tomu, že se to u nich v rodině traduje, protože to říkávala dávno mrtvá babička, která byla učitelka, takže měla vždycky pravdu, nehledě k tomu, že v tom baráku už jsou dneska nový plastový rozvody.

Ono samozřejmě je lepší pít vodu než nějaký sladký hnusy; zlatý rodiny, co tahaj z fábií vodu, oproti těm, co doma kalej dvoulitrový limonády jménem BiCitrus Plus za pět pade. Ale lidi, to zakroucený, co vám trčí ze zdi, je kohoutek a z něj teče pitelná záležitost. Pokud jste připojený na veřejnej vodovod, tak vám zaručuju, že se z ní neosrstíte ani vám nevyraší spirálovitý chvostík.

«
»