Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #270 KDYŽ VÁNOCE VYJDOU NA VÍKEND

#270 KDYŽ VÁNOCE VYJDOU NA VÍKEND

Posted: Prosinec 21st, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | No Comments »

Poměrně krátce potom, co jsme 1000 věcí začali psát, jsem si říkal, že napíšu hejt nazvanej „když vyjde státní svátek na víkend“. Jenže brzo jsem si uvědomil, že mě osobně tahle věc vlastně ani moc nesere; ono totiž svátky jsou pro člověka na volný noze dost diskutabilní, jako pisálek si sice můžete udělat volno vlastně kdy ho chcete, ale stejně pracujete v podstatě 24/7, protože inspirace se neptá, kdy má přijít. Takže měl-li bych bejt vopravdu upřímnej, mnohdy jsem spíš nasranej, když svátek vyjde na všední den, protože kamarádi zaměstnanci kolem mě maj volno a já stejně musim hákovat.

U Vánoc je to trochu jinak. Ne snad, že bych o Vánocích pravidelně odpočíval, výročí narození Ježíše má na moje pracovní návyky úplně stejný důsledky jako třeba výročí upálení Jana Husa nebo příchodu věrozvěstů – dobrej vtip vás napadne klidně při rozbalování dárků nebo při hltání kapra a vy si ho – Vánoce neVánoce – prostě poznamenat musíte.

Když ale všechny tři vánoční svátky padnou na všední den, svět se většinou minimálně na tejden zastaví. Všichni si vezmou dovolený na ty zbývající dva dny z vánočního týdne, nikdo nepracuje (takže po mě ani nikdo nic nechce) a já se můžu plně věnovat dohánění restů, co se mi jich za rok vždycky nashromáždí. Kdežto když se Vánoce překrejvaj s víkendem, všechno se to šup šup odbyde během tří dnů a sedma-, osmadvacátýho už je celej svět zase v pohybu.

Samozřejmě úplně nejhorší z variant je ta letošní, se Štědrym dnem v sobotu. Štědrej den v sobotu totiž znamená i Silvestr v sobotu, takže Novej rok v neděli a druhýho se pěkně začíná nanovo, kocovina sotva odlezla a před člověkem je celej dlouhej tejden. Jak je to s nedělema, už tady Achjo Bitch rozebírala. Sám to s nima mám velmi podobně a neděle 1. ledna je zcela spolehlivě ta nejhorší ze všech možnejch nedělí, při který mě od sebepoškozování často dělí jenom vědomí, že jsem aspoň na tý volný noze a budu si moct na rozdíl od kamarádů během následujících pěti dní nadělit nějaký volníčko…

«
»