Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #870 FULL KONTAKT ZÁPASY

#870 FULL KONTAKT ZÁPASY

Posted: Prosinec 9th, 2014 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 13 Comments »

Zvláštní shodou náhod jsem se o sobotním večeru ocitnul v jisté poděbradské pivnici, ve které běžela televize; seděl jsem bokem k ní, takže mě to nesvádělo na ni civět v jednom kuse, přesto jsem sem tam mrknul, co se na obrazovce odehrává. Když jsem mrknul poprvé, dvojice osvalených mužů poskakovala v ringu. Na první pohled to vypadalo jako nějaký kick box; tedy věc, která mě sice nezajímá a vlastně je mi spíš odporná, na druhou stranu nebudu zpochybňovat její právo na existenci.

Když jsem se ovšem stejným směrem podíval asi za minutu, dost mě překvapilo, co jsem tam uviděl. Jeden borec zrovna ležel na druhém, zasypával mu obličej sprškou ran a krev stříkala až do televizní kamery. Kdybych věděl, že je to Klub rváčů, neměl bych s tím problém. Tohle byl bohužel stejnej program jako před chvílí; zápasy pořádané organizací FCC, což je zkratka pro Full Contact Championship.

Helejte, já nemám sebemenší problém s tím, když někdo cítí potřebu dát si s někým přes držku tak, že z něj budou chlístat všema otvorama nejrůznější tělní tekutiny. Nikdy jsem třeba nerozuměl snahám policie nepustit dvě skupiny fotbalovejch hooligans někde v parku na sebe, ať se vzájemně zřežou do modra. Ale dělat z toho televizní show se mi opravdu hnusí.

Jasný, divák to chce i doba si to žádá. Když jdu do kina na Tarantina, tak tam krev bezpochyby taky uvidim, navíc v kombíčku s usekanejma rukama nebo ustřelenejma hlavama. Ale to je jaksi jenom film. U FCC zápasů, na který jsem chvíli zůstal v němém úžasu civět, jsem zoufale snažil přijít na to, kdo si takovou věc dobrovolně pustí. Kdo chce dobrovolně sledovat, jak se dva šlachovitý borci kopou do hlavy, až je ring celej rudej.

Nemůžu říct, že si takovýho člověka nedovedu představit – naopak si ho dovedu představit docela dobře. A je mi naprosto a zcela jasný, že s takovym člověkem se nikdy nebudu chtít kamarádit.

«
»