Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #873 DEBATY O ZVÝŠENÍ POSLANECKÝCH PLATŮ

#873 DEBATY O ZVÝŠENÍ POSLANECKÝCH PLATŮ

Posted: Prosinec 18th, 2014 | Author: | Filed under: Curvekiller | 10 komentářů »

Uvážíme-li ideální model, podle kterýho má v poslanecký sněmovně sedět 200 vyvolených, dvě stovky těch nejmoudřejších mužů a žen, jež rokují, přemýšlejí a jednají v zájmu rozkvětu země a blaha veškerého jeho člověčenstva, pak je současná gáže tuze směšná. Družinářky, kopáči a uklízečky z periferií nechť prominou, ale těch 57 tisíc hrubýho je prostě k smíchu, protože na ty si v matičce Praze přijde i průměrnej vyzevlenej ajťák.

Nabídnout tedy tuhle „almužnu“ potenciální elitě je na facku, páč pokud ta si nebude hrát na Matku Terezu, logicky půjde za jakýmkoliv jiným džobem a na hádky se Škromachem hodí bobek.

Obvykle přijde námitka, že voni se maj beztak jako prasata v žitě, jelikož jsou tu tudlety poslanecký výhody. Panáky v kantýně za cenu laskonky, příspěvky na bydlení, na káry i na druhojakostní kokeš, účty za děvky na služebních cestách taky z eráru, jen vykázaný jako odborná dokumentace. Jenže tím se právě dostáváme do začarovanýho kruhu – nechci mudrovat, ale přišlo by mi mnohem lepší zrušit náhrady a chalanům přiklepnout leda tak vojetou služební fábku, zato jim tranasparentně nalejt nějakej šesticifernej honorář. A všichni budou vědět, na čem jsou, a my se nebudem divit, že si půlka těch vyčůránků za příspěvek na počítač a telefon najednou přistavěla třetí patro ke svý vilce.

Holt v tom je bordel. To ale nemění nic na skutečnosti, že troška tý soudnosti by neškodila a když má vyslanec národa rozhodovat o svejch ovečkách, měl by za to dostat adekvátní peníz. Proto rozhořčený debaty, jak si ty vyžírkové dovolili přihrát si navíc třeba čtrnáct set kaček, tedy sumu, za kterou si nepořídíte ani boty, trumpetu nebo hodinu v bordelu, vnímám jen jako projev ryzí závisti, fakt takový tý malosti, kdy každej chytroprd vidí jen slušnou sumu na výplatnici, ale protože není jeho a nedrží jí ve svý ruce (na rozdíl od síťovky s dvěma lahváčema, deseti dekama vlašáku a kuchařkou Ládi Hrušky), tak začne remcat a durdit se a posílat na Malou Stranu tanky přímo vod Slušovic, aby tu pakáž jakože někdo srovnal.

Myslim si zkrátka, že kdyby se těm pohlavárům víc solilo, byla by větší šance, že si pak nebudou chtít toliko nakrást a nahrabat. Samozřejmě samotná šance je kulantně řečeno ku hovnu. Nejspíš by beztak kradli a hrabali, jen od vyššího levelu… ale na rozdíl od kujónů, který by poslancům nejradši přiklepli minimální mzdu a sto hodin nucenejch prací k tomu, bych jim dal na to polepšení aspoň naději.

«
»