Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #821 KDYŽ NA NEKUŘÁCKYM KONCERTĚ NEPOUŠTĚJ NA CIGÁRO

#821 KDYŽ NA NEKUŘÁCKYM KONCERTĚ NEPOUŠTĚJ NA CIGÁRO

Posted: Srpen 12th, 2014 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 37 Comments »

Sice svýho druhýho syna chci jednou pojmenovat Ferdinand, přesto mě ale těžko někdo nařkne z pravdoláskařství. I proto jsem přistupoval k návštěvě multifunkčního prostoru Forum Karlín s kapacitou 3 000 míst určeného pro pořádání kulturních, společenských a odborných akcí všeho druhu financovaného panem Bakalou s lehkou nedůvěrou. A právem: kuřárna v objektu chybí a ven na cigáro ochranka nepouštěla. „Dyť se snad Bakala do piči kámošil s Havlem,“ nechápavě jsem civěl na tu absurditu. „Asi až v době, kdy měl tu rakovinu,“ odtušil kamarád, co na tom byl stejně jako já.

Jasně, Čech si poradí. Nejdřív se začalo kouřit na hajzlech (ukrajinské uklízečky trpělivě rozprašovaly vonné spreje, kdepak, když člověk kouří, dělnictvo stojí za ním) a po nástupu hlavní kapely už se vesele bánilo v sále. Ale stejně: kdo tohle může vymyslet? Já vim: z kouření šednou vlasy, padaj zuby a měkne péro, ale pustit lidi na cévu je přece akt všeobecnýho humanismu!

Pamatuju ten koncert Coldplay, kde jsem se ocitl náhodou: když byla pátá písnička stejná jako čtyři předtím, sebrali jsme se a našli kuřárnu, kde v pravidelnejch rozestupech stáli u popelníků nasraný osamocený japíci, co měli ještě odpoledne pocit, že když vezmou tu holku z marketingu na tenhle koncert (protože řikala, že „Chris Martin je úžasnej“), tak večer zasunou, ale teď už jim bylo jasný, že se z tý unylosti spíš vožerou do hoven. Tam se ta ohromná spousta nasraný emoce alespoň částečně vytratila v proužcích šedivýho dýmu.

Ale představte si pár tisíc lidí na koncertě QOTSA, z nichž minimálně několik stovek kouří a nesměj si zapálit. Tam vám bylo včera v jednu chvíli takový nasranosti, že vylézt místo fenomenálního Joshe Homma na pódium nějakej schopnej leninek, tak se ještě tu noc střílí z botelu Admirál směrem na Hradčana.

«
»