Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #17 CHOZENÍ NA PŮLNOČNÍ

#17 CHOZENÍ NA PŮLNOČNÍ

Posted: Prosinec 23rd, 2010 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 4 komentáře »

Každoročně mě fascinuje, jak se z mýho spokojeně ateistickýho národa úderem večera 24. prosince stává najednou bohabojný a pokorný společenství, který si to temnou nocí štráduje na půnoční mše.

Ideálně třeba do Salvátora na Halíka, protože ten Halík přece mluví tak ňák k lidu, ve svym kázání moc těch náboženskejch pohádek nepoužívá, spíš je to takový to povšechný laskavý zamyšlení nad timhletim světem. A k tomu každoročně přidá značně fousatej fórek, že případné podroušené vyvedou muži nadaní charizmatem silných paží, kostel se zasměje a jednodenní křesťané mají co vyprávět na silvestrovský kalbě.

Fakt tomu nerozumim, proč do toho kostela lezete, když je pro vás mše svatá jenom prázdnej rituál, kterýmu nerozumíte a kterej vám nic neříká. Nebo chodíte s holkou, co vás bude kvůli tomu, že jdete jednou ročně do kostela, považovat za lepšího člověka? No ty vole, jestli jo, tak potěš koště.

«
»