Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #698 ZÁKAZ PITÍ ALKOHOLU NA VEŘEJNEJCH MÍSTECH

#698 ZÁKAZ PITÍ ALKOHOLU NA VEŘEJNEJCH MÍSTECH

Posted: Říjen 11th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 19 komentářů »

Americký pití z flašky schovaný v papírovým pytlíku, který vídávám ve filmech, mi vždycky připadalo zvláštně pokrytecký. Ale nijak jsem se tim netrápil – koneckonců když bych měl nějak shrnout svuj vztah k Americe, tak jako nejpravděpodobnější mi připadá, že žádná Amerika neexistuje, je ten jen habaďůra na diváky a ten, kdo tvrdí, že v Americe byl, je ve skutečnosti iluminátskej agent.

Nedávno ale došlo k obrovskýmu nárůstu míst, kde se nesmí lejt, i v Praze, a mně něco takovýho teda hlava nebere. K čemu je to jako dobrý?!? To je zas ta logika, že když se mi něco nelíbí, tak to zakážu a pak budu tiše doufat, že se to tim vyřeší? Jako já taky nejsem nikterak vodvázanej z tý partičky bezďáků, co věčně kempí na Leteňáku – ale fakt si nemyslim, že si teď řeknou, kua, kluci, je to blbý, tady už nemůžeme lejt, poďte, pudeme jinam.

Vidim pro ně z fleku spíš několik možností, jak tu vyhlášku obcházet – přičemž jako ta nejpravděpodobnější se mi jeví hození bobku a poslání vejšek do prdele, neb když jste bezdomáč, míváte u všelijakejch úřadů většinou takový dluhy, že litr pokuty za krabici s čůčem je vám ganz egál. Takže jedinej praktickej výsledek celý vyhlášky vidim v tom, že empíci budou mít další důvod, proč buzerovat lidi, tudíž i míň času dělat něco vopravdu užitečnýho.

Jestli jsem ale ještě ochotnej připustit diskuzi o tom, že pití na ulicích vhodný neni, tak už ale absolutně nechápu, proč hlavouni z Prahy 1 zakázali dát si píváka i na Petříně, na Slovanskym ostrově či na Střeláku, tedy v pražskejch parcích, který na člověka přímo volaj “flákni tady sebou na lavičku a dej si lachouta”. Ten Střelák je přitom kapitola sama pro sebe – chápu, že ne každej sdílí moje elementárně estetický měřítka, ale z opravy Střeláku mám asi podobnej pocit, jako když z nádherný zaplivaný čtyřky jménem Nad Královskou oborou udělali zrůdnou bezpohlavní hospodu, která pak pět let zela prázdnotou, než zkrachovala.

«
»