Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #720 ZEMĚPIS PO INTERNETU

#720 ZEMĚPIS PO INTERNETU

Posted: Listopad 29th, 2013 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 34 komentářů »

Fundované výzkumy už opět přinesly šokující informace o slabomyslných Američanech a jejich katastrofálních zeměpisných znalostech a málokoho to nechalo chladným. Naopak, minimálně v mém okolí to vyvolalo nesmírné vášně a jak to tak pozoruju, tak úspěch není to jediné, co se u nás neodpouští. Pro cizince z jiných světadílů, kteří neví kde leží nebo dokonce (a teď se radši pokřižujte) ŽE VŮBEC EXISTUJE Česká republika tu totiž nemáme nic než pohrdání.

Proč se nad tím pohoršuju já? Protože většina lidí, kteří tapetují facebook odkazem na špatně vyplněné slepé mapy jako demonstrativní ukázku americké demence a důkaz, že to s tím světem jde do prdele, zrovna sami nejsou žádní lumeni. Tito lidé sice dobře vědí, kde leží Česká republika a ti chytřejší z nich by snad dokázali nějak označit i zbytek Evropy – ale to z nich pány světa bohužel nedělá a je jasné, že na slepé mapě Severní Ameriky by tak max. rozeznali Kanadu od USA.

Obdobná debata by v kavárně asi skončila raz dva. Člověk sebou po kapsách nenosí slepé mapky různých kontinentů, takže na reálný test znalostí obvykle nedojde a může se volně přejít k nějaké jiné, obdobně závažné, kauze. Ale na internetu to funguje jinak. Tam vám napřed jistí blbci budou podstrkovat povzdechy nad tím, že Američani jsou blbci. To se ale nebude líbit blbcům č. 2, kteří těm prvním budou chtít za každou cenu dokázat, že blbci jsou tak leda ti první blbci sami a budou je nutit vyplnit online slepou mapu amerických států (a sdílet své vlastní báječné výsledky). A nakonec se do toho všeho ještě zamotá třetí skupina lidí, která buď z pocitu, že zemák je teď in nebo z touhy dokázat, že taky nejsou žádní blbci, začne sdílet odkaz na doplňovací mapu evropských hlavních měst.

Tyvole.

Nic proti zeměpisu, naopak! Já jsem z něj nejvíc maturovala, žejo… Ale tyhlety tahanice o to kdo je větší dement prostě každého jenom otravují a já bych je zakázala.

«
»