#761 NONSTOP NOŠENÍ SLUCHÁTEK

Posted: Březen 13th, 2014 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 37 Comments »

Můj táta měl vždycky hodně rád noviny. Skutečně se od nich nemohl odtrhnout, ale vždycky mi nad nima říkal „já tě poslouchám, povídej“, aby po čtvrt hodině mého poutavého vyprávění z velké výšky zabodl prst do příslušného řádku se slovy „cos říkala?“ Není snad proto divu, že nevěřím lidem, kteří tvrdí, že mě poslouchají, ačkoli si u toho čtou, smskujou nebo checkujou co novýho na facebooku. Nebo těm, co mají na uších sluchátka…

Chápu, že sluchátka se daj použít jako zbraň proti nevyžádaným hovorům, tomu já celkem rozumím… Exemplárním příkladem je pak ale třeba takové to náhodné setkání s někým, koho jsem sto let neviděla a ze kterého se, dle výrazů, zdá, že nás oba to setkání potěšilo. Když ve spěchu potkám někoho, koho vídám pravidelně tak si stačí mávnout, ale při popisovaném setkání se člověk zpravidla zastaví a začne se zajímat o to jak se kdo má, kolik má zubů, čím se živí, a tak dále. Ale pokud je dávný spolužák línej si ty Beats by Dr. Dre, byť na pár minut, sundat, tak už je mi to u prdele i kdybychom spolu seděli v lavici třeba celou základku. Nechci nikoho poučovat o elementární slušnosti a fakt nemám čas hučet do dubu někoho takovýho novinky z mého života a je mi celkem jedno, jestli mu tam zrovna nic nehraje nebo jestli mi do rytmu jede David Guetta.

Lidi, kterým do toho ta hudba hraje, sebou navíc nesou další hejtuhodnost. Mluvit potichu ve vybraných situacích je jedna věc, ale řvát pořád, aby dotyčný sám sebe přes sluchátka slyšel, je k posrání snad ještě víc. Nemluvě o další sortě nosičů, kteří nosí sluchátka zásadně jen na krku, místo náhrdelníku.

Tradiční zažitá představa člověka, co by si radši ukousnul nohu než si sundal sluchátka, je asi nějakej diletant-vagabund, co se neumí moc vyjadřovat, smrdí hulením a na kterýho si stěžujou všichni učitelé z učňáku. Tak určitéě, ale tam to bohužel nekončí. Se sluchátkama se neumí rozlučit ani celkem sofistikovaně a inteligentně vyhlížející lidé, kterým je už rozhodně patnáct pryč.

Protože 24/7 nošení sluchátek je pro spoustu lidí známkou opravdické lásky k hudbě. Protože jedině ti, kdo maj zalajkovanou fan page „Hudba je náš život“ a sluchátka vrostlá do ušních boltců jsou přece ti praví milovníci muziky a čekám, že přesně od takových to dneska schytám.

«
»