#769 NOTEBOOK BEZ BATERKY

Posted: Březen 31st, 2014 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 16 Comments »

“Nic jim nedám, sám mám málo,” brumlal jsem si pod fousy cestou z autorizovaného servisu, když mě milý pán upozornil na drobný text na faktuře oznamující, že baterka má záruku jenom rok, což jsem jaksi o dva týdny nestihl, a zeptal se, jestli chci za trojku novou. Znám dostatečný množství kaváren, který nabízej kromě dobrýho kafe, studenýho piva a New Model Army v reprácích i zásuvku zdarma.

Jenže až když je člověk úplně bez baterky, uvědomí si, jak ohromně užitečná věc je mít v notebooku jakoukoliv alespoň trochu funkční baterku. I když třeba vydrží jenom půl hodiny. Nebo deset minut. Klidně minutu. Připojení k mojí domácí wifi je v ložnici děravý jak ústa staré ženy, jenže když chci přejít s noťasem do obejváku ke zdroji signálu, nestačí mi jen tak vyškubnout zástrčku se sítě, ale strávim takovou akcí minimálně několik minut.

Zabijákem je ovšem konektor MagSafe. Geniální věc, za kterou doufám Steva Jobse hurisky v nebíčku mrmlaj po koulích. Všichni známe ty okamžiky, kdy dítě, vožralej kamarád nebo ten démon v nás zakopne o kabel a noťas letí na zem. Tohle se nám, Applistům nestane – kabel je chycenej u noťasu magnetem, kterej se v případě nebezpečí odcvakne a noťas přitom drží na stole jak helvétská víra.

Což je samozřejmě super, když máte tu baterku aspoň na minutu. Dobře, když si začnu podupávat do rytmu March In September a kabel si vytrhnu sám, dobře mi tak. Naposledy mi ho ale vyškubla zakopnuvší číšnice. “Jste v pořádku?” ptal jsem se hned a pomáhal jí vstát.  “Jo jo, v pořádku… to je hrozně šikovný zařízení, co ty Apply maj, že jo?” usmála se upřímně a v křemíkový paměti přitom pomalu chladly bity reprezentující moji práci poslední půlhodiny.

«
»