Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #770 MILOŠ ČERMÁK

#770 MILOŠ ČERMÁK

Posted: Duben 1st, 2014 | Author: | Filed under: Curvekiller | 31 Comments »

Moje máma Miloše Čermáka nezná. Nezná ho ani táta. Ani brácha. A ani moje holka. Znáte ho ale asi vy, kdož se pohybujete na českým internetu, protože je jedním z jeho prominentů. Tenhle brouk pytlík český žurnalistiky se totiž vyznačuje tím, že píše o všem. Všude. A pořád.

Co se dříve nazývalo grafomanií a za co se nasazovala svěrací kazajka, v jejíž kapse byl i poukaz na pobyt v polstrovaný cele bez psacího stroje i internetový přípojky, je bohužel v dnešní době devizou. To aby lidi, co chtěj být vidět, a přitom maj hovno co říct, mohli plnit veřejnej prostor svejma honipérskejma písmenkama. Takovej je i Miloš Čermák, toho času expert přes on-line média, jemuž není cizí psát o politice, technologickejch novotách i novinařině. Čermák nenechá své prsty nikdy spočinout, takže píše fakt všechno, od komentářů po povídky, tvořil i objevné sloupky do deníku Sport, mudroval v televizním Zavináči nebo blogoval z filmovýho festivalu, napsal i divadelní hru, spoustu různejch stripů nebo i „generační opus“ Hana a Hana (to je ten comics s dvěma mladými dívkami a pokaždé stejnou pointou o šukání DJe). Prostě takovej ten zapálenej pisálek, co kdyby ho oslovilo i Český sdružení pro biomasu CZ Biom o biomase, bioplynu, peletách, biopalivech, kompostování a bioodpadech, tak by určitě rád a s chutí přispěl do jeho oborového časopisu Biom nějakým biofejetonem.

Čermákův narcismus se navíc neprojevuje jen v písmenkách, ale i v nutkavý touze zahlcovat českej internet svejma fotografiema. Tož chlapík je to velkej, vcelku symetrickej, žádnej hnusák, přestože mluví hlasem Krakena. Ale ty vole proč zrovna jeho ksicht na mě musí koukat z každýho koutu českejch sociálních sítí, to vážně nechápu! Snad jen Tereza Chlebovská se fotí častěji, jenže to je taky top kundička, bejvalá Misska, navíc se spoustou rajcovních kamarádek. Čermák top kundička není.

Sice je to chlapík pilnej, zakládá kdejaký nový projekty, ale ty jsou ve výsledku beztak pokaždý marný, páč jsou postavený na podobným principu jako jeho sloupky – tj. že něco objeví jako 345. člověk v republice, napíše na to svůj fundovanej a třeskutě vtipnej názor, ale jelikož je to na nějaký větší platformě bez zpětný vazby (třeba svýho času v Reflexu), nikdo mu vo hlavu nevomlátí, že jde s dvojklikem po funuse. To samý v bleděmodrym je třeba hejtovací sekce na jeho webu Futurum – jako strážci hejtovacího plamene prostě musíme nahlas říct, že tudy fakt cesta nesere, že tyhle kinderhejty dělaj našemu řemeslu leda vostudu.

A aby toho nebylo málo, je Čermák i proslulej twitterista nebo jak se tomu nadává, což mi připadá tuplem smutný, protože jeho tweety a statusy vykazujou přesně dva (ano, slovy pouze dva) druhy humorných point. A ten jeden se týká výhradně erekce. Nechci bejt zbytečně přísnej, taky píšem hejty podle jednoho mustru, a když se aspoň slovem nedotknu tématu šoustu, cejtím se tak nějak nesvůj, asi jako když čtu Attilův hejt bez nějakejch podivnejch matematickejch konsekvencí. Jenže já jsem vobyčejnej dělník český sítě, co ani tu nominaci na křišťálovku nikdy nedostal, zatímco tuten Čermák je prej velikán a oficiálně i Osobnost českýho internetu. A pokud se ten zmůže jen na monotónní cancy, nemůžeme doufat, že se v tý český pavučině z jedniček a nul bude dít i něco vopravdicky zajímavýho.

«
»