Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #738 3. SÉRIE SHERLOCKA

#738 3. SÉRIE SHERLOCKA

Posted: Leden 16th, 2014 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 22 komentářů »

SPOILER ALERT

V rámci nekouření a nepití jsme se i u nás doma začali dívat na seriály. Zatímco všichni seriály sledují už několik let, já jich zatím viděla jen málo a ty zásadní skoro vůbec ne. V jedné smrtonosné kocovině jsme se tak konečně podívali na Sherlocka. Já vím, já vím, sto let za vopicema, hipsterské sledování seriálu, který byl cool před třemi lety atp., ale tak lepší pozdě nežli později. A přirozeně jsem byla, stejně jako ostatní, naprosto omráčena a zde je mé hodnocení:

První večer – první série, nejlepší seriál

Druhý večer – druhá série, úplně nejlepší seriál

Třetí večer – dafuq did I just watch

Kdy přesně se ze Sherlocka, geniálního detektivního dramatu, stal romantickej sitcom? Já chtěla případy, napětí, zlo, dedukce, asociála s Aspergerem, který se emocím brání. Nechtěla jsem emo Sherlocka, který pronáší nejhorší svatební proslov a je u toho jakože roztomilý (nemluvě o rozlučce se svobodou soudností tvůrců). Nechtěla jsem vidět jeho lidskou stránku a nepotřebovala jsem žádné prohlubování mezilidských vztahů.

Vztahy, které v předchozích sériích vznikaly samozřejmě a byly budovány mimoděk, se najednou rozpitvávají prakticky přes celej díl – konkrétně třeba druhá epizoda, ta bolela fyzicky. Watsone, kamaráde – Sherlocku, bratře! – Promiň mi to, promiň… – Ó Mary!

Mary, hergot, která do seriálu přišla od pultu s uzeninama (nebo to alespoň tak působilo), o které jsem doufala, že nakonec fakt bude nejgeniálnější padouch a která se nakonec ukázala být jen zamilovanou vražedkyní, která musí páchat zlo ve jménu lásky k Johnovi.

Pravidelné pětiminutovky (nebo i desetiminutovky), které vyvolaly pocit, že se vrací starej Sherlock, byly drásající. Sotva jsem se stačila rozrušit a napjatě si poposednout, bylo to pryč. Sherlock z prvních sérií by takové momenty nejspíš vyhodnotil jako „dull, boring predictable, not interested, moving on“

Mnozí z vás se mnou jistě nebudou souhlasit. Možná, že to vážně vnímám tak kriticky proto, že jsem třetí řadu viděla hned po prvních dvou, takže mi ta propast mezi druhou a třetí sérii přijde hlubší, než jaká ve skutečnosti je. Ale představa, že dva roky čekám zrovna na tohle je docela šílená. Teď nezbývá než usilovně myslet na první dvě řady a doufat, že čtvrtá řada bude víc crimi než drama.

Někde jsem četla, že #sherlockshouldhavestayeddead

PS: Děkuji A. a F. Rutovi.

«
»