Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #787 „TY SEŠ SCENÁRISTA, MĚL BYCH PRO TEBE PŘÍBĚH”

#787 „TY SEŠ SCENÁRISTA, MĚL BYCH PRO TEBE PŘÍBĚH”

Posted: Květen 12th, 2014 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 6 Comments »

Když člověk o sobě ve společnosti řekne, že je scenárista, většinou to vzbudí zájem; „bejt od filmu“ ve většině normálních lidí vyvolává pocit, že vaše práce je neskutečně zajímavá, když ne dokonce magická. A v jistym ohledu je to asi pravda – když se člověk z branže omylem dostane mezi lidi, který se na rozdíl od něj živí nějakou slušnou a poctivou prací, stačí hodit do placu pár historek s Dejdarem a je rázem jasný, kdo bude král večera.

Sám si ovšem tuze rád poslechnu i historky cizí. Rozhodně si totiž nemyslim, že jsem nejzábavnější člověk na světě – mám spoustu kamarádů, který jsou v hospodě miliónkrát vtipnější než já, třeba takovej kamarád Lubovka, co je tak vtipnej, že kvůli tomu dostával přes držku čtyři roky den co den, protože spolužáci z učňáku jeho fórky prostě nevydejchávali.

Jenže tyhle lidi by svoje historky vykládali bez ohledu na to, jestli scenárista jsem, nebo nejsem. Existuje ale zvláštní sorta lidí, který při zmínce, že píšu scénáře, zbystří, zasvítí jim oči a mně je jasný, že mi do hodiny zaklepou na rameno a řeknou: “Hele, ty seš ten scenárista, měl bych pro tebe příběh.” Následuje nějaká naprosto nezajímavá zkazka, v níž dotyčnej hraje hlavní roli. Nikdy nemám to srdce těm lidem říct, že je mi jejich námět u prdele, takže v nich bohužel pomáhám udržovat představu, že scenáristi jsou těhotný touhou psát, jenom teda nemaj vo čem.

Pro případ, že byste mě teda někdy potkali, chtěl bych vás tedy upozornit, že v současný době mám rozepsaný následující věci: Film o neonáckách a zlu ve slušnejch lidech. Film o tom, že brát drogy v pětatřiceti je málokdy taková sranda jako ve dvaceti. Film o bělehradský penaltě. Seriál o partě kámošů z Mácháče. Knížku o tom, co maj společnýho fotbalový fanoušci a zamilovaný. Báseň o líčení na štiku. Divadelní hru o dvou spolubydlících, který si furt odmítaj přiznat, že je jim přes třicet, a holky jim to žerou. Stand-up o pornu, stand-up o jaderný válce, pár povídek, pár písňovejch textů.

Opravdu si myslíte, že bych chtěl psát ještě váš příběh?

«
»