Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #737 DŮCHODCI V MHD

#737 DŮCHODCI V MHD

Posted: Leden 15th, 2014 | Author: | Filed under: Curvekiller | 48 komentářů »

Samozřejmě se cejtim trochu jako hovado, když spisuju takovýhle téma. Kopat totiž do starších spoluobčanů bylo trapný už ve třetí třídě. Dědouškové a bábušky bejvaj milý stvoření a je rozhodně stokrát rozumnější naslouchat jejich životním zkušenostem, byť kolikrát už nemotorně zformulovanejm, než třeba sát z rádia hemzy Jitky Asterový a Aleše Cibulky.

Jenže v MHDčku mě ty penzisti fakt zvládaj nasírat naprosto pravidelně. Když buzerujou „tu dnešní mládež“ za to, že nechtěj pustit sednout paní s poloprázdnou tesco-taškou, nebo se naopak cejtí uraženě, že je ňákej namyšlenej mladej zobák chce usadit na křeslo. „Copak si myslíte, že nezvládnu tu jednu zastávku postát?!“ Ehm, cože? Nebo když jim řidič blahosklonně otevře přední dveře, ale oni na něj hodí bobek a radši se o hůlce šouraj k těm nejvzdálenějším dveřím.

Jistě, občas jsou jejich pohyby po vozech celkem poetický – třeba když si dřepnou na místo pro invalidy a jen co se jinde uvolní sedačka bez bílýho křížku, chvatně tam přeběhnou, aby se mohli cejtit zase mladý, v rozpuku, validní součástí tohoto společenství. Čest takovejm milejm jevům.

K hejtu mě ale dohnala ta nesnesitelná situace, kdy chce vyklepanej penzista vystoupit a začne s sebou už tři zastávky předem nervózně škubat. Pak nastartuje přídavný motory a kotník nekotník, stehno nestehno si klestí cestu do uličky. Tady si vodfrkne a s adekvátním časovým náskokem, dle mýho subjektivního vnímání času tak hodinu a půl před reálným výstupem, se zkouší protlačit až úplně ke dveřím, a tak hamtá na lidi, který kupodivu taky vystupujou (akorát z toho nejsou odesraný, jak kdyby šlo o návštěvu Disneylandu), a dere se přes ně vstříc svobodě. Tohle aktivní cpaní se dopředu mě ták strašně vytáčí, že se bojim, že mi praskne cévka a důchodu, kdy bych mohl taky jako protivnej dědula kibicovat lidi v MHD, se na rozdíl od nich nedožiju.

«
»