Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #62 NÁVRH PENZIJNÍ REFORMY

#62 NÁVRH PENZIJNÍ REFORMY

Posted: Únor 25th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 1 Comment »

Jakože cože? Tohle je jako vono? Ta zásadní věc, o který se tu mluví už skorem dvacet let, protože národ stárne a současnej PAYG systém prostě nemůže důchodce uživit? Tenhleten nesmyslnej paskvil, co nám představila současná vláda?

Když si to shrneme: rozdíl oproti současnýmu systému spočívá v tom, že budeme moct (ne muset, moct! tomu říkám systémová změna!) tři procenta hrubý mzdy, což je cca deset procent částky, kterou nám dneska stát bere se slibem, že nám za to jednou dá důchod, nedat státu, ale soukromýmu fondu (a přihodit si k tomu ještě dvě procenta svý hrubý mzdy). Kdo to udělá, dostane od státu cca o deset procent menší důchod (ale zas bude dostávat penzi od soukromýho fondu) (kterej je lepší hospodář než stát, protože každej je lepší hospodář než stát, ale to ani zdaleka neznamená, že to bude víc než těch chybějících deset procent důchodu).

Ježkovy voči, tohle je ta revoluce? Proč proboha maj vznikat další penzijní fondy, když už jich jsou tady tři prdele? A stejně vydělaj sotva na inflaci, protože investujou konzervativně (kvůlivá státním regulacím). Vykešujte mi ty tři procenta hrubý mzdy a já se o sebe postarám.

No ty vole, a nebyl by to takhle náhodou jeho problém?

«
»