Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #63 „BRAMBOROVOU KAŠI NEMÁME“

#63 „BRAMBOROVOU KAŠI NEMÁME“

Posted: Únor 28th, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 4 komentáře »

Jsem velkou obdivovatelkou bramborové kaše. Ale takový tý opravdický kaše z opravdických brambor – kaše z pytlíku každého jenom otravují a všechny bych je zakázala…

Sice ji umím vařit líp než Ty. dost lidí co znám, nicméně udělat základně-obstojnou br.kaši by měl zvládnout, teoreticky, každý. Složitý to není, stačí když máš kromě brambor doma máslo a mléko a z toho to uděláš hned.

Nó a jsme u toho. Typická příhoda: Jsem v v restauraci a objednávám si něco k čemu se bramborová kaše pekelně hodí, ale bohužel není napsaná v nabídce. Zároveň v přílohách vidím vařené brambory, zapékané brambory, hranolky, americké brambory, šťouchané brambory, gratinované brambory, krokety, bramborový saláty a nevim jaký další výmysly z brambor, které naznačují, že místní kuchyně má brambor dost a nebojí se je použít. Slušně tedy obsluhu poprosím o jednu extra kaši. Když je mi vyhoveno, slušně poděkuju a občas se dokonce usměju. Ale většinou se dozvím, že kaši nemaj’ – jestli teda umim číst – a vyrábět ji speciálně pro mě teda rozhodně nebudou. A to je zle. Přes prosby, slovní výhružky a vzteklou mimiku je většinou jediným výsledkem to, že zůstanu šíleně vytočená a to až do chvíle, kdy nedojím a neodejdu od těch neochotnejch záporáků pryč.

Nicméně FAJN, pokud je restaurace plná lidí a já jediná v celém domě prahnu po kaši, tak se dá pochopit, že jednu porci pro mě dělat nebudou. Sere mě to, ale pochopit se to (tak trochu) dá. Ale tuhle jsme chtěli kaši v šesti lidech z celkového počtu sedm lidí u stolu a samozřejmě, pro změnu, skoro s nulovým vysledkem. „Skoro“ v tomhle případě znamená, že nám ta laskavá paní číšnice přinesla ve skleničce od Kofoly 0,4 l mléka, abychom si kaši mohli vyrobit z vařených brambor, direkt na talířích, za pomocí vidličky. DIY kaše dobrý, viď, a jako bonus už dnes víme, že smažený kuřecí řízek zakáplej mlíkem je… no přinejmenším hodně mokrej, abych tak slušně řekla.

Achjo, když máte na lístku jednu přílohu bramborového typu tak vše chápu, jsem zticha a docela v klidu. Ale protože se serete s bramborama na 1000 způsobů, ale jen tu kaši jedinou mi nedáte, nemůžete se teď divit, že jste to dotáhli až na 1000 věcí, co mě serou.

A pokud jste úplný čaráci a máte dost odvahy na to servírovat hostům kaši z prášku, tak s takovou jděte úplně, ale úplně domů. Je to snad ještě mnohem horším, než když  ji nemáte vůbec. Fujto.

«
»