Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #580 COPY GENERAL

#580 COPY GENERAL

Posted: Duben 25th, 2013 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 34 komentářů »

Pravidelný čtenář už ví, že tady si o tiskárnách nic nenamlouváme a že tiskárna není nejlepší přítel člověka, nýbrž protivník, proti kterému je třeba neustále bojovat. Zároveň je ale tiskárna jednou z nezbytných potřeb prvního světa. Dřív si člověk neškrtnul (doslova) bez ohně, dnes nedostuduješ/nevyfakturuješ/nevyhraješ (nehodící se škrtni) bez tiskárny. Život bez klasického papíru je pořád ještě daleko a kam se člověk obrátí, selže-li mu vlastní přístroj? Na Copy General…

Velká síť tiskáren, kde si můžete (dokonce i) nonstop něco vytisknout,  je skvělá a lidstvu prospěšná. Člověk si za ta léta zvykne i na lehce zasmrádlé prostředí, připomínající libovolnou reklamní agenturu lokálního významu (do tří dnů nebo zdarma!). Ani bych neuměla vypočítat, kolika lidem to zachránilo život, minimálně ten profesní. To je všechno v pořádku.

Jejich zásluhu na fungování moderní civilizace nesnižuje ani to, že CG je fskutočnosti neoznačená chráněná dílna, to se týká zaměstnanců i zákazníků. Minule si tam přede mnou jeden pán otevřel prázdnej PowerPoint a začal vyrábět prezentaci (ehm, pane, tohle není žádný coworkingový centrum, kurva)! Všichni jsme se smířili s tím, že tzv. samoobsužný tisk na jejich přístrojích funguje podobně dobře jako samoobslužné pokladny v supermarketu AKA „přivolejte obsluhu, prosím“.

S čím se ale smířit nehodlám a co je naprosto neodpustitelnou sviňárnou, je způsob, jakým se generál Copy chová ke studentům finišujícím diplomky.  Mám pocit, že slovo „diplomová práce“ je nějakým alternativním překladem výrazu „last minute“. Poslední tři tejdny píšete tu nejnádhernější práci na světě, dvě noci jste nespali a vaše tělo si zvyklo přijímat živiny už jen z Redbullů a litrů kávy. Zbývá jen poslední úkon před tím, než tu nádheru donesete do školy. Vytisknout-svázat-odevzdat.

„Kdy to potřebujete?“

„Včera!“

„Tak to máme express, tzn. 999,- Kč.“

„Wut? Dyť normálně to stojí 299,- Kč…“

No dobře, dobře. Chceš něco na poslední chvíli? Zaplať! Jak je ale možný, že třeba v takový knihovně Akademie věd stojí expresní vazba (do 3 hodin) 250,- Kč? Student dodělávající diplomovou práci je osobou v nouzi a je proto strašně jednoduché vydělat na jeho zoufalé potřebě rychlé vazby. Stejně jako na zadlužené lidi číhá Provident s nabídkou dalšího zadlužení, zde na nebohé studenty (kteří nevědí, že to jde i jinak) čeká Copy General.  

Poměr cena/výkon prostě v CG není OK a tahle „kdo pozdě chodí, sám sobě škodí“ přirážka už vůbec ne. Blbý ovšem je, že CG jsou v zásadě jedinou sítí tiskáren s poměrně spolehlivou otevírací dobou a snadnou dostupností. Sice je to tam předražený, fronty dlouhý a zaměstnanci protivný, ale zkusit jinou tiskárnu se mi taky moc neosvědčilo, jak demonstruje následující obrázek.

Ani nijak.

«
»