Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #539 KAUZA ORNELLA ŠTIKOVÁ

#539 KAUZA ORNELLA ŠTIKOVÁ

Posted: Únor 26th, 2013 | Author: | Filed under: Curvekiller | 53 Comments »

Hodně si píšete o hejt vůči Ornelle Štikový, leckdo slibuje i trojcifernej finanční příspěvek za článek na tohle téma, takže pokladník Attila na mě co chvíli tlačí, abych na onu osobu odflusnul nějakou tu jedovatou slinu. Ale, ty vole: Vypadám snad jako jukebox, do kterýho narvete nějakej ten peníz a on vám bude psát na přání? Snad ne.

Jenže Ornella je prostě fenomén. Sleduju ji od prvních krůčků v českým showbyznysu a za tu dobu si získala veškerý moje sympatie. Je to dokonalej produkt další fáze éry celebrit, kdy nejen že nic nemusíte umět, vědět nebo dokázat, ale už nepotřebujete být ani krásná. Zlatý časy Agáty Hanychový, fakticky. Živě si vybavuju, když Agátě (i mně) bylo sedmnáct a po naší gymplácký třídě koloval plavkovej speciál s padesáti nejhezčíma mladejma kočkama republiky a jakási kudrnatá fešanda, prý dcera tý proslulý herečky Veroniky Žilkový, tam svoji krásou tak nápadně přebíjela veškerou konkurenci, že byla její dvojstrana s přibývajícím časem jednoznačně nejvíc ošoupaná. Dávno před tím, než si začala hrát na tupýho kačera, byla za masturbační idol. A proto jsme ji ve třídě měli radši i než Klárku z béčka, a že ta byla kousanec první jakosti, to vám taky jednou povim.

Jenže Ornella je jiná: Nad tou nepohoníte. Přesto se zvládla mezi český celebrity prosouložit, což je u zjevu s fyziognomií rázný kojný a s intelektuální kapacitou rozbitýho tranzistoru obdivuhodnej výkon. Tuplem když vedle ní pózuje její matka, hrůzná to entita, jíž by si nezvládl vysnít ani ten nejoriginálnější scenárista, páč kombinace všeho zla z macechy v Popelce a Jabby Hutta ze Star Wars by mu určitě přišla za hranou lidskosti. Jedinou položkou v CVčku Ornelly je navíc to, že do ní svý sémě pumpnul manžel Gábiny Partyšový, jakejsi Pepa Kokta, ten nevzhlednej humpoláckej zbohatlík, co je proti němu i Jirka Pomeje definicí prvorepublikový noblesy. Za daný konstelace je pak prostě úctyhodný, že se taková dilinka zvládla prosadit a teď má vlastní rubriku i v Blesku, což se mně ani Achjo Bitch stoprocentně nikdy nepovede (a to si pište, že o to stojíme).

Vážně, Ornella má můj nehynoucí respekt. Jak zvládla z ledabylýho zásunu uplést přinejmenším patnáct měsíců slávy a nasrat všechny ty celebritní jepice, který se léta poctivě prokopávaly showbyznysem, to je prostě paráda. Královsky jsem se bavil, když se lecjaká štětulka z českýho bulváru začala rozohňovat nad Ornellinou bezcharakterností, když se strhly facebookový války proti té podlé rozvracečce harmonické svátosti manželské a jako ochránkyně morálky vystoupily televizní moderátorky Eva Decastelo (jejíž pornohrátky s okurkama z doby, kdy si říkala Eva Major, hnaly účty za internetový připojení mejch rodičů do nekřesťanskejch výšin) nebo Martina Gavriely (kterou s trochou štěstí vygooglujete ještě v nějaký tý databázi luxusních společnic) a zuřily, že je strašný, aby přišla nějaká Ornella a pro kousek peněz a slávy se takhle veřejně prostituovala. V tu chvíli jsem si vzpomněl na svoji oblíbenou pokerovou scénu z Podrazu, ve který Paulu Newmanovi nafixlujou trojkovýho pokera, on se ale napálit nenechá a vytasí se rovnou se čtyřma klukama, vochčije tím hlavního padoucha a ten jen bezmocně prohodí „To mu mám říct, že podvádí líp než já?!“. Je to némlich stejný, jako když se tyhle top štětulky vztekaj, že je Ornella ještě o level větší bitch než ony, že je štětulí nový generace, štětulí verze 2.0, která má hranice prostě ještě o kus blíž posunutý k peklu. Já mám ale pokrok rád, takže ji za to naopak uznávám.

Asi se ptáte, kde je ten hejt? Celou dobu jste v něm. Je to hejt na to, že si lidi nechávaj život zasírat takovejma banalitama, že řeší Agátu nebo Gábinu, že chtěj číst o hnidách, co si hrají na smetánku, a to i na intelektuální výspě, jakou je tento blog. A ještě se u toho naoko tváří, že je ty filcky nezajímaj, že jsou pod jejich úroveň a jen se baví na jejich úkor. Vymlouvaj se na oddych a vyčištění hlavy, přitom je tyhle bulvární zrůdy prostě voyeursky přitahujou. A neuvědomujou si, že nemaj právo posmívat se jejich blbosti, protože ony jsou chytřejší – dokázaly totiž obecní zájem o lobotomický bulvární zprávy přetavit ve svou slávu, ve svůj úspěch, ve svý prachy. Každý veřejný pohoršení nad jejich demencí je jejich výhrou, každý plkání ve stylu „ta Ornella je ale kráva, to je neuvěřitelný, Fando, pojď se podívat, ona je fakt na facku“ je jejich triumfem. A naším failem. Protože místo toho, aby řešili šaty Lucky Bílý, hříchy Dary Rollins a kila Elišky Bučkový, by se lidi měli podívat vedle sebe… a třeba se pro jednou zeptat svýho děcka, jestli je vlastně šťastný.

Moje Ornellka šťastná je.

«
»