Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #503 VYNÁŠENÍ KOŠE

#503 VYNÁŠENÍ KOŠE

Posted: Leden 7th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 12 Comments »

Oproti mytí auta, který je pro mě symbolem marnosti a zbytečnosti lidského pinožení, chápu vynášení koše jako činnost nutnou a potřebnou. Žijeme ale v době rychlé a tutrbulentní; proč tedy trávit vteřiny či minuty plánovitě něčím, co lze snadno provést jaksi mimochodem?

Abychom si rozuměli, popišme si typický postup při vynášení koše v běžné české domácnosti. Máňa vaří, Lojza z gauče kouká na fotbal. Máňa zavolá: “Lojzo, dojdi s vodpadkama!” Lojza vstane z gauče, vezme si bačkory, jde do kuchyně, vezme odpadky, jde do předsíně, obuje si boty, sejde na dvůr, hodí odpadky do popelnice, vrátí se zpátky, sundá si boty, jde do obejváku, zjistí, že Sparta za dobu, co byl s košem, dala dva góly, a druhej den podá žádost o rozvod. Lidi, neblbněte, dyť je to zbytečný!

Nevim, jak vy, ale já domácnost opouštim minimálně jednou denně. Mnohdy i víckrát. (Mezitim se samozřejmě vracim, jestli to snad někoho vylekalo.) No a při takovymhle opouštění je vždycky možnost odpadky vynést a neztrácet čas zbytečnou cestou nahoru a dolu! Stíháte sledovat moje brilantní myšlenkový pochody?!?

Jasně, dá se namítat, že v koši mohou být věci organického původu, které zejména v parném létě začnou během nedlouhé chvíle zavánět a lákat tak mouchy z celého domu i přilehlých ulic. I taková úloha má ale řešení: my míváme v koši igelitovou tašku, jejíž ucha se dají snadno zavázat na uzel, čímž se zabrání jak šíření pachu z tašky směrem ven, tak šíření hmyzáků z venku směrem do tašky. Zavázaná taška se vystrčí za dveře na chodbu – a do popelnice se vyhodí při dalším opouštění domova. Jednoduché a prosté, milá Máňo.

Jeden můj kámoš byl nedávno v Petrhoradu a vyprávěl mi, že tam to maj s vynášenim koše jinak vyřešený, kdepak v Rusku, v Rusku se s košem nechodí. Tam maj v kuchyni díru do zdi, za níž je taková jako šachtička dolu, pod tu šachtu se přistaví kontejner a je to hotový. Kdepak, Rusko je prostě země neomezenejch možností. Jen teda ten kamarád dodával, že se vobčas nedopatřením stane, že ten třeba kontejner nevyvezou, ty vodpadky ze šachtičky přestanou mít kam padat, takže se šachtička zaplní odpadem klidně až do třetího patra. Ale pevně věřim, že i tyhle drobný mouchy tam brzo nějak vychytaj…

«
»