Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #692 FACEBOOKOVÉ PROFILY ZVÍŘAT

#692 FACEBOOKOVÉ PROFILY ZVÍŘAT

Posted: Říjen 3rd, 2013 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 9 Comments »

Myšák Kabir (znáte z hejtu #682) mi připomněl něco, co jsem měla udělat už dávno. Napsat zde (neboli pozmrdit, jak se dnes říká mezi mladejma) něco málo o majitelích psů, kteří se asi tak trochu zbláznili a začali na intenetu (a sociálních sítí zejména) vystupovat skrze svá zvířata.

Internet není pro slabé nátury. O spamování tunou identických fotek kojenců a štěnátek bylo napsáno mnoho. O tom, že některé matky po porodu naprosto zapomenou na ich formu a všechno co dělají, dělají ony/oni, o tom už se taky ví. To je všechno takové to předpeklí, mor, který se z mimibazarů roznesl po celém našem území. Ale pravý peklo je teda imho až tohle.

Každý máme mezi sebou kamarádku (kluky z toho nevynechávám, ale přiznejme si, že holky jsou k tomuhle prostě náchylnější), která se jednoho dne prostě posere, změní profilovku z člověka na spícícho labradora, změní si jméno z Anežky na Jessinu (nebo z Milana na Pajdu) a už to jede.

„Ňuf, ňuf, to je zajímavá akce, možná se s paničkou přijdeme podívat!“

„Hmmm, to vypadá moc dobře, necháte mi alespoň kostičku?“

„Vy jste zase celej den v práci? Že se na to nevykašlete a nejdete se radši třeba proběhnout po parku, jako já dnes ráno!“

„Cože se to v tý vládě zase děje? Vrrrrrr! Všechny bych je pokousal, kdyby mě moji páníčkové nechali…“

„To je moje nová kamarádka Peggy, jak se vám líbí? Mně teda moc!“

„Dostal jsem nový pelíšek!!! Přeju krásnou haf haf noc“

Vše samosebou proloženo triliony fotek samotných psů a dalších obrázků psů cizích ad nauseam. A já se ptám proč. Někdo nechce být na internetu/facebooku sám za sebe a z důvody ochrany soukromí se rozhodl vystupovat jako kokršpaněl Buddy? Má někdo pocit, že všelijaké světonázory a příběhy všedního dne budou mnohem lepší, budeme-li je prodávat skrze tu němou tvář? Mám si snad uvědomit, že kočky a psi jsou někdy lepší než my, lidé? Nebo je jezevčík Sultán tak jedinečnej charakter, že by jeho ego nesneslo mít jeden profil se svým majitelem a má právo na vlastní instagram?

Jenže ve mně to nevyvolává roztomilé pousmání nad moudrostí malého hafíčka. Je mi to dokonce nepříjemné. A to už vůbec (vůbec.) nemluvím o rodičích, kteří se nepropadli hambou, když v porodnici zakládali novej profil a napsali tam „Ahojté, tak jsem tady, moc se mi na ten svět nechtělo, ale už jsem doma a dělám radost mámě i tátovi! Teď už musím jít zase spát, tak pa, Miluška.“

Papír Internet prý snese všechno. No internet zřejmě ano, ale já mám jenom nervy jenom jedny a ty mé zkrátka nejsou vyrobeny z oceli.

Oproti některejm FB pejfkařům je tady Zdeněk Srstka úplnej, ale úplnej žabař…

«
»