Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #330 VÁCLAV VYDRA NEJML.

#330 VÁCLAV VYDRA NEJML.

Posted: Březen 19th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 2 komentáře »

Václav Vydra nejmladší mi nebyl sympatickej nikdy. V nějakých čtyřech letech jsem ho viděl v televizní pohádce a jak praví rodinné zkazky, když promluvil, rozplakal jsem se a nebyl k utišení. Ani v pozdějším věku jsem si ho jako herce neoblíbil; jednak mám pocit, že hrál většinou všelijaké kretény, obecní blby nebo osoby jinak nesympatické, jednak je tady ten jeho nesnesitelně hýkavý hlas (takže se nemůžu dívat na Prostřeno, byť to se dá zvládnout). Ale samozřejmě na 1000 věcí se nedostane někdo jenom proto, že má hlas příjemnej jako když se škrábe nehtama o tabuli; to by tady měl čestný místo i Josef Bek nebo jedna příbuzná mojí bejvalý ženy, co mluvila, nekecám, jak Patty a Selma ze Simpsonů.

Pan Vydra si ale vysloužil nominaci pořadem Reportéři České televize ze 12.3.2012. Dostal jsem se k němu jak slepý k houslím, ale nestačil jsem valit bulvy. Vřele doporučuju shlédnout to celý, byť to tady nějak v krátkosti shrnu. Václav Vydra miluje koně, neková je, ale vystrouhává jim kopyta podle kontroverzní metody německé veterinářky Hiltrudy Strasserové. Naprostá většina odborníků považuje metody paní Strasserové za šarlatánství na hranici týrání zvířat, v leckterých zemích je její metoda dokonce zakázána.

Nejsem žádnej koňofil, můj názor a názor Achjo Bitch na lidi od koní se v podstatě shoduje. Taky nejsem veterinář, koňům nerozumim, takže se nechci zapojovat do debaty, jestli je lepší koně kovat, nebo nekovat (protože předpokládám, že jako ve většině podobnejch případů mají obě dvě možnosti svoje výhody a nevýhody). Nemůžu si ale pomoct, koně na některejch záběrech z farmy páně Vydry fakt nevypadaj ve zrovna olympijský formě. “Soudit zdraví koně jenom podle toho, jestli kulhá nebo nekulhá, neni úplně myslim přesný,” říká k tomu pan Vydra a já nechávám p.t. čtenáře, aby si názor na tuhle větu udělali sami.

Největší prdel ovšem nastává, když se člověk dozví, že pan Vydra dostal dotaci pět mega na využívání zmiňovaný metody. Jak se dostává pětimegová dotace na takovouhle záležitost? Stačí bejt kámoš s ministrem zemědělství Petrem Bendlem, mít na farmě jeho koně a von vám tuhle malou domu přihraje. Super. “Já bych to přirovnal k procesu s Gallileo Gallileem,“ řiká v závěru reportáže Václav Vydra o svym souboji s veškerejma koňskejma odborníkama v týhle zemi, což už je teda naprostej úlet. Ale vlastně proč ne; jakýsi JUDr. Pelikán podává na Vydru trestní oznámení kvůli podezření z týrání zvířat. Tak jsem teď, Vydra, zvědavej, jestli se točí nebo netočí.

«
»