Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #682 ŽE JSEM V KŘIŠŤÁLOVÝ LUPĚ NIKDY NEMĚL ANI TU BLBOU NOMINACI

#682 ŽE JSEM V KŘIŠŤÁLOVÝ LUPĚ NIKDY NEMĚL ANI TU BLBOU NOMINACI

Posted: Září 19th, 2013 | Author: | Filed under: Curvekiller | 5 komentářů »

Historie zná spoustu velkejch příběhů o neuznání, dějinný ironii a smůle. Třeba že Ridley Scott, mocnej to režisér Blade Runner, Vetřelce a Gladiátora, nedostal nikdy Oscara. Nebo že Honza Železný sice zlámal všechny oštěpařský rekordy a nespočetněkrát rozemlel kompletní světovou konkurenci na olympiádách i světovejch šampionátech, ale z Mistrovství Evropy si vždycky odvezl leda ošoupanej bronz. Jeden takovej příběh, jen v milionkrát loserštější variantě, se už léta píše mezi Curvekillerem a Křišťálovou lupou, asi jedinou výraznější anketou reflektující prostředí českýho internetu.

S anketama je to samozřejmě dycinky těžký, sám k nim mám vztah poněkud ambivalentní. Jak by řekl Woody Allen, nikdy bych nechtěl vyhrát anketu, jejíž úroveň by byla tak nízká, že bych v ní mohl vyhrát. Zvlášť když v takovým hlasování rozhoduje širej lid, kterej – jak známo – moc dobrýho vkusu nepobral (jinak by těžko mohli vyhrát Zlatýho slavíka Katapulti, Citróni nebo Tomáš Klus), bliká mi pokaždý v hlavě rudá varovná kontrolka. Na druhou stranu získávat různý oficiální ocenění, všelijaký diplomy, prezidentský řády a medaile, to musí bavit asi každýho. A mně se to nikdy moc nevedlo. Ani tu Jánskýho bronzovou plaketu mi nedali, a to jsem pro ní dřel až na krev.

Každopádně, ač jsem se během let podílel na řadě celkem velkejch i úspěšnejch internetovejch projektů, za který by mě i Jobs s Gatesem hrdě plácali po mozku, v Lupě jsem nikdy nedosáhl ani na tu prachobyčejnou nominaci. Ve světle reflektorů se pochopitelně hřály projekty povětšinou slavnější a lepší, ale kolikrát i výrazně menší, divnější a i takový, co do roka zapadly prachem a vzal je ďas. Sbíral leckdo. Jen Curvekiller, zjevně prokletej dělník českýho internetu, nikdy nic, i když ho ta Lupa míjela kolikrát opravdu těsně.

Jeden projekt dostal Lupu před mým příchodem, druhej se dočkal nominace dva měsíce po mým odchodu. Když se podařilo vybudovat celkem úspěšnej a velkej magazín, zrušil pořadatel kategorii specializovanejch médií. A když jsem zas spolusprávcoval Facebook Comebacku, což byla teda už úplná loženka, páč ten byl svýho času největší na celým českým internetu a měl za sebou tak nadšenou komunitu, že by zvládla provést palácovej převrat i proti samotnýmu Zuckerbergovi, tak pro jistotu anulovali veškerý hlasování o nej facebookovejch stránkách a nikdy už ho neobnovili. Klasika.

Nicméně celkem velký šance přiblížit se tomu těžítku jsem šacoval i letos. Samozřejmě jsem věděl, že nemůžem vážně nakouknout mezi osobnosti českýho internetu, kde jsou napevno usazený fandové Arsenalu a brněnský aktivistický kašpárci. Ani s konkurencí v ostatních kategoriích, kde vládly počiny jako OSEL.cz, Agátino Extra.cz nebo RozpočetObce.cz, jsem nechtěl 1000 věcí měřit.

Ovšem že náš prudce se rozvíjející blog – ale i Módní peklo nebo ty zpropadený ViralBrothers – v rámci kategorie One-(wo)man show totálně rozemele portál o Asii se 127 fanouškama na Facebooku a že se uctivě skloníme před webem Drážďany.info, tak to bych teda kurva nečekal (každopádně si jdu radši registrovat domény Cáchy.cz a VětrnýJeníkov.eu, ať držím prst na tepu doby).

Co mě ale definitivně posralo do kolen bylo zjištění, že nás deklasoval i web o příhodách plyšový myšky KABIR.CZ. Nechci hysterčit, ale… ty vole! Když si se mnou vytře kožíšek i web nabírající za sto korun nový přispěvatele, na kterým se objevujou fotoromány o tom, jak plyšová myš peče štrúdl, tak to jsem asi vážně prokletej zlým duchem Věry Pohlový až do toho nejtemnějšího internetovýho očistce.

«
»