Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #558 STĚHOVÁNÍ

#558 STĚHOVÁNÍ

Posted: Březen 25th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 6 Comments »

Říká se, že je lepší třikrát vyhořet než jednou stěhovat. To bych teda vysloveně nepodepsal; sice jsem nezastydl v análním stádiu a na věcech nikterak zásadně nelpim, furt ale ještě existujou předměty, o který bych nerad přišel, třeba o to krásný béžový tričko s panem upírem a pani upírovou. Zajímalo by mě vlastně, jak by se ke zmíněnému srovnání vyjádřila A.; ono tričko je totiž podle ní už vytahané, olezlé, děravé a vůbec nedůstojné štramáka mého ražení, takže kdyby bídně skončilo v plamenech, asi by to docela uvítala.

Zanechme ovšem zbytečného srovnávání; stěhování prostě není nic pozitivního, jedno jsem teď absolvoval o víkendu, takže o tom něco vim. Nutno teda podotknout, že samotná akce mi nepřišla zas až tak strašná; stěhovali jsme se jen o nějakých dvě stě metrů na jih a s partou kamarádů a jedním půjčeným pick-upem jsme to zvládli rychlostí kulového blesku.

Smutnou pravdou ovšem je, že samotným aktem přestěhování to nekončí, spíše naopak. Náš nový byt je docela dobře uzpůsoben k žití, přesto je tady milión a jedna maličkost, kterou je nutné ještě vyřešit. Vyvrtat díry na hmoždinky pro přichycení knihoven. Nainstalovat lustry. Koupit elektrospotřebiče. To poslední je třeba trochu problém, protože jsem minulý týden všechny svoje peníze moudře převedl na spořící účet, abych je náhodou neutratil – a teď, když je utratit chtě nechtě musim, trochu netušim, v který z desítek krabic je papír s loginem k mýmu internetovýmu bankovnictví.

A nejhorší na tom je, že tohle všechno by se mělo udělat během týdne, maximálně čtrnácti dní, protože stará pravda říká, že co člověk v novém bytě neudělá hned, neudělá už vůbec. A vzhledem k tomu, že v tomhle doupěti hodlám strávit nejen zbytek svého produktivního věku, ale i klidné stáří a pak spokojeně sejít věkem, bylo by docela fajn, kdyby tady bylo všechno v cajku. Na stranu druhou, pokud bych v osmdesáti zatoužil po eutanazii a v předsíni by nám pořád ještě visely ze stropu ty dva dráty, mohlo by to leccos zjednodušit.

«
»