Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #496 ŽÁRLIVOST NA PARTNERA

#496 ŽÁRLIVOST NA PARTNERA

Posted: Prosinec 21st, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 10 Comments »

Nedávno jsem byl svědkem ošklivýho výstupu kamarádovy přítelkyně. V hospodě na nějaký oslavě se s tim kamarádem dalo do řeči jakýsi dlouhonohý dlouhovlasý stvoření; nutno podotknout, že on při vší úctě neni typ, se kterym by se cizí dlouhonohý dlouhovlasý stvoření dávaly běžně do řeči, takže z toho byl zřetelně nesvůj. Těžko říct, zda hovorná dotyčná trpěla taktilní senzorickou deprivací nebo prostě jenom byla zvyklá se při debatě dotýkat lidí, každopádně na něj šahala víc než je běžná norma. Ale jenom na ruku, na rameno a tak – žádný sápání se po flofínovi pod stolem.

Na chvíli jsem zmizel na záchod a když jsem se vrátil, nebohej kamarád dostával hlasitej pojeb uprostřed podniku. “Když na tebe šáhla, tak jsi měl odejít,” křičela jeho milá a pak odešla středem. Ty vole, co to je? Já akceptuju a rozumim jistý míře žárlivosti na lidi, co se kolem partnera ometaj; kdyby kamarádova holka vylila tomu stvoření na hlavu pivo nebo ho vyzvala na souboj v bahně, považoval bych to sice za poměrně výstřední, ale pochopitelný. Ale sejmout za něco takovýho toho kluka?!?

Jako jasně, nejsou všichni chlapi neviňátka, vo tom žádná. Pokud chlap přijde domu z hospody v deset dopoledne, má na krku cucfleky, je cejtit cizí voňavkou a dlouhý blonďatý vlasy nachytaný ve svetru se snaží vydávat za chlupy dlouhosrstý kólie svýho novýho kámoše Přémy, je vcelku pochopitelný, že vnímavá ženská cosi čuje. Ale to nemá nic společnýho se žárlivostí, to je normální zdravej rozum.

Pokud ale žádný takový důvodný podezření neexistuje, připadá mi nesmyslný a taky dost krátkozraký vyčítat partnerovi, že se baví/kamarádí/vídá s osobama opačnýho pohlaví. Jak jsem psal výš, nikdo vás nenutí, abyste ty osoby přímo zbožňovali, a partner by v tomhle měl projevovat jistou míru pochopení: pokud se budu na nějakym večírku hodinu skvěle bavit s takovou drobnou zrzkou o Haklovi a moje přítelkyně mi cestou domů řekne, že si o ní myslí, že je pěkná děvka, byl bych pěknej debil, kdybych jí začal vysvětlovat, že je to náhodou moc fajn holka. Dokonce i kdyby si A. myslela, že pěkný děvky jsou všechny moje hezký kamarádky, budu to považovat za její svatý právo.

Pokud ale někdo bezdůvodně žárlíte na svýho partnera, zamyslete se, jestli takhle náhodou nejste jenom majetnickej panchart, kterej si neni jistej svym partnerem hlavně proto, že si neni jistej sám sebou. Což teda neni pro život žádnej šlágr.

«
»