#435 NAKUPOVÁNÍ KALHOT

Posted: Září 19th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 3 Comments »

Poslední čtyři měsíce jsme v naší domácnosti vedli často debaty o tom, zda bych si měl koupit nové kalhoty. Zatímco A. zastávala jednoznačný názor, že je to nutné v podstatě okamžitě, neb naprostá většina mých dlouhých kalhot je prodřená, já byl mnohem liberálnější; nerozporoval jsem sice samotnou potřebu nákupu, zároveň jsem ovšem poukazoval na to, že v létě nosím kalhoty krátké, takže problém těch dlouhých může v klidu a míru vyřešit až budoucí Attila. Současná předpověď počasí ale nakonec přesvědčila i mě, takže než odpoledne vyrazíme na rodinný výlet do OC Letňany, hodlám se vám svěřit, proč mám s nakupováním tohohle druhu oblečení takový problém.

Jednak je tam ten prostý důvod, že nemám úplně konfekční postavu. Mám stehna jako střední útočník amerického fotbalu, takže dlouhodobý poměr mezi počtem kalhot, které si nesu do převlékací kabinky, a těch, které se mi skutečně podaří obléknout, je tak 5:1. Takže z obvyklého  omezení počtu kusů oblečení, co si člověk může vzít do kabinky najednou, plyne, že nákup kalhot je pro mě záležitost minimálně na hodinu.

A ještě horší je ten pocit, když je člověk v převlékací kabince jenom v trenýrkách. Já mám v tom okamžiku prostě strach. Je to stejné jako s mým pistolnickým komplexem – přestože vím, že je velmi nepravděpodobné, že by do kaváren a hospod, do kterých docházím, vstoupil nějaký desperát, stejně potřebuju sedět čelem ke vchodu, jinak jsem nervózní a nejistý.

A co se převlékání v kabince týká, je to nemlich to samý. Já vím, že pravděpodobnost příchodu globální katastrofy v okamžiku, když jsem zrovna polonahej, je mizivá, ale stejně. Trenýrky nosim sice hezký a čistý, ale pobíhat po městě jenom ve spodním prádle by mi v případě povstání zombíků, přistání krvelačnejch mimozemšťanů nebo jadernýho útoku prostě nepřišlo důstojný.

«
»