Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #432 PRODŘENÝ KALHOTY

#432 PRODŘENÝ KALHOTY

Posted: Září 12th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 3 komentáře »

Někdy na přelomu tisíciletí, ještě jako chudý student, jsem si docela oblíbil taneční parties a začal na ně vcelku pravidelně docházet. Přiznejme si, že to nebyla zrovna laciná zábava. Nešlo jen o nákup tabletek s obrázky a sodovky na jejich zapíjení; kdo tenkrát neměl kalhoty s kapsami, byl zoufale out, takže jsem si musel jedny takové také pořídit.

Stály nehorázné peníze, ale byly překrásné. Nosil jsem je asi tři měsíce a každé ráno se z nich náramně těšil – bohužel jen do té chvíle, kdy jsem zjistil, že jsou v rozkroku prodřené. Pokusil jsem se je reklamovat, ale vyjádření dovozce bylo jednoznačné: mám smůlu, moc jsem je prý nosil.

Jako já chápu, že látka nevydrží všechno, ale tři měsíce? Dávám si od té doby na svoje kalhoty pozor a zjistil jsem, že stejný problém se objeví u každého nového páru, který pořídím. Látka postupně řídne, během pár měsíců se v ní objeví první trhlinka a pak už musím dávat pozor, abych se někde moc nerozcapil; nechodím sice naostro, ale připadá mi, že ukazovat ostatním veselé vzory na mých trenýrkách je také docela faux pas.

Bavil jsem se jednou s kamarádem, který má podobný problém. Jsme oba muži urostlí, takže jsme se shodli, že si rychle prošoupáváme kalhoty prostě proto, že máme moc svalnatá stehna. Což je na jednu stranu fajn: sprinty mám dodnes pekelně rychlé. Ale jednak nikdy nebudu moct hrát v indie-rockový kapele, protože bych na sebe nenatáhnul úzký džíny, jednak za kalhoty utratím majlant.

«
»