Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #45 STROBOSKOP

#45 STROBOSKOP

Posted: Únor 2nd, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 4 Comments »

BLIK…BLIK….BLIK…BLIK…BLIK…BLIK…BLIK…BLE.

 

Debilní, DEBILNÍ, většinou bezúčelný stroboskop v klubech nebo divadlech. Nad to teda skutečně není, pro mě osobně představuje strobo ten pravej vrchol večera. Vrchol a zároveň konec.

Jasně, musíte si teď nutně myslet, že jsem nějaká konzervativní/nudná/zábavokazičská stará bába ze starý školy. Pravda je ve skutečnosti mnohem jednodušší a mnohem jinde. Mám epilepsii a stroboskop mě sere hlavně proto, že při něm nemůžu existovat, i kdyby se mi to sebevíc líbilo, protože „přerušované světelné podněty mohou vyvolat epileptický záchvat“ a jestli si myslíte, že to není zrovna dvakrát příjemné, myslíte si to správně.

Jasně, pamatuju si, že dřív jsem stroboskop taky vnímala jako férovej party prvek, takže si umím představit proč a jak jej mají umělci i diváci rádi, ale to je mi na nic. Stroboskop je prostě něco, na co by se mělo upozorňovat a před čím by se mělo varovat a to pokud možno před nákupem lístku nebo minimálně před začátkem produkce.

Jasně, že kvůli pár lidem, kterým stroboskop vadí, se asi nepřestane zčistajasna používat, ale prostě pověsit na dveře primitivní A4, kde by bylo lihovkou napsaný něco ve smyslu „dneska to tu bude blikat hele“ by se mohlo stát takovou gentlemanskou slušností a milým pravidlem.

Fokof. Za všechny ty koncerty, ze kterejch jsem se musela klidit a za představení a filmy, při kterých jsem lezla pod sedačku.

«
»