#702 KDYŽ ZE MĚ VĚCI DĚLAJ DEBILA

Posted: Říjen 17th, 2013 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 9 Comments »

Často si připadám jako v pohádkovém světe, ve kterém předměty ožívají a ve kterém je jim propůjčena kouzelná moc. V mém světe je tato magie želbohu řízlá groteskou a absurdním dramatem. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit alarmující počet případů, ve kterých ze mě předměty denní potřeby dělají debila.

Může jít o lahev s coca-colou nebo pytlík arašídů. O zaseknutý šuplík nebo jen o malý klíč, kterým nejdou otevřít dveře do baráku. Mnohem častěji jde ale o televizní ovladače, tiskárny, počítačové programy nebo webové stránky.

Tak například přestane fungovat scanner. Scanner je příbuzný tiskárny, takže se to stává relativně často. Zkontroluju nastavení, už jsem to dokonce vypnula a zapnula a ujistila se, že to je v zásuvce. Projela jsem pár diskuzních fór, ale žádný z triků který byl internetem ohodocen jako Awesome, that really helped me, thank you! nefunguje. Došlo tedy na nejhorší, musím poprosit o pomoc.

Přivolaná pomoc mě hned zkraje nasere otázkama typu „Co nastavení? Máš to zapojený? Zkusilas to vypnout a zapnout?“. Pak teprve, s povzdechem těžce pracujícího muže, kterého slabomyslná žena otravuje s nějakou píčovinou, přijde k problému osobně. Sedne si a zmáčkne SCAN.

A scanner zázračně ožije. Š. se otočí, řekne „vždyť to funguje“ a s dalším, ještě těžším, povzdechem zase vstane a jde pryč.

You don’t say… A vyprošuju si tady ten tón, kterým mi chce někdo naznačit, že jsem asi něco udělala špatně, když k tomu přece stačí přijít a zmáčknout. Protože já jsem si svým postupem zcela jistá! Může za to nespravedlnost, se kterou všechny scannery, tiskárny a mobily světa najednou přestanou reagovat, ale jakmile jde okolo někdo jinej, tak se hned začnou předvádět a fungovat jako nikdy předtím

Ale je snad něco příjemnějšího než přijít k zoufalému člověku, který nemůže otevřít dveře, nasadit soustředěný výraz, během tří vteřin to s elegancí otevřít a pak výraz změnit na „co blbneš“ ? Je to zlomyslné a dětinské, ale člověk si alespoň na chvíli připadá jako pán světa (i když to otevřel naprostým omylem…).

 Stručná charakteristika všeho na světě.

«
»