Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #434 PROHIBICE

#434 PROHIBICE

Posted: Září 17th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 2 Comments »

Prohibice mě nesere kvůli tomu, že bych byl norek a potřeboval si každej den ráno načít svoji půllitrovku voďárka. Jenom prostě mám rád smysluplný řešení a nemám rád populistický nesmysly – a ať to obracim, jak to obracim, současná prohibice mi připadá spíš jako ta druhá varianta. Jasně, dvacet mrtvejch lidí na první pohled vypadá hrozně, ale ročně v Česku umře nějakejch sto tisíc lidí, takže metanol má letos na svědomí 0,02 % z nich.

A hlavně: člověk přece nemusí bejt ekonomickej expert, aby pochopil, že zákaz oficiálního prodeje chlastu rozhodně zvýší zájem o špiritus na černym trhu – což je právě to místo, ze kterýho pocházej ty metanolový lahůdky. Samozřejmě, jestli si ještě dneska někdo dobrovolně koupí rumajzla od AB Style, to pro mě je jasnej kandidát na Darwinovu cenu – na druhou stranu mám pocit, že když je člověk férovej norek, bude se shánět po čemkoliv.

Úplně k zblití jsou ale dva výroky, který jsem v souvislosti s prohibicí četl. Pan ministr zdravotnictví Heger se nechal slyšet, že díky prohibici alespoň klesne spotřeba alkoholu. Tak to je žůžo. Úplná bomba. Nemůžu si pomoct, ale připadá mi to stejně imbecilní argument, jako kdyby někdo tvrdil, že ročně umře na silnicích necelej tisíc lidí, takže když zakážeme jezdit autama, tak jim zachráníme životy.

Korunu tomu nasadila Soňa Marková z KSČM se svym výrokem “idea, že se lidé mají starat o sebe, je špatná”. Ty jedna komounská pizdo, že tě huba nebolí; čtyřicet let se tady o lidi starala strana a vláda a dopadlo to víme jak. Samozřejmě je fajn, když je někdo v průseru, že mu stát pomůže; ale starat by se o sebe měl podle mě každej pokud možno sám, je to kurva jeho život, jeho zodpovědnost a spoléhat na to, že se o mě hodnej strejda stát postará, takže se sám o sebe starat nemusim, mi teda přijde kurva krátkozraký.

«
»