Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #422 MLADÍ KOMUNISTÉ

#422 MLADÍ KOMUNISTÉ

Posted: Srpen 20th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 16 Comments »

Když se řekne á, musí se říct i bé; jak správně podotklo pár lidí pod článkem o mladých okázalých antikomunistech, mladí komunisté jsou póvl minimálně stejnej, ne-li ještě mnohem horší.

Já teda, jak už asi většině čtenářů došlo, sympatizuju spíš s pravicí. Myslím si ale, že politický přesvědčení je mnohem víc záležitostí emocí než racionálních důvodů (těma se spíš při hádkách o politice snažíme přesvědčit sami sebe, že přece máme pravdu), takže chápu, že existujou lidi, kterejm buší srdce nalevo. Mladý socany zkousávám, ale mladý komouny prostě ne. Snahy o nastolení komunistický společnosti byly podle mě pár desítek let trvajícím zrůdným experimentem na pár stovkách miliónů lidí; experimentem, kterej mě přesvědčil, že komunismus ve velkým prostě nefunguje.

Serou mě teda mladý komunistický poslanci, byť si dovedu představit jejich motivaci. Mladejch komounů je naštěstí relativně málo, takže když přijde mladej jakž takž schopnej člověk do komunistický strany, má oproti jiným parlamentním stranám větší šanci dostat se na volitelný místo kandidátky. Čimž si je teda rozhodně neomlouvám, jen říkám, že si dokážu představit jejich motivaci.

Co ovšem nechápu vůbec je třeba tenhle myslitel, kterej to nejspíš myslí prostě upřímně. Existence takovejch lidí mě nepřestane překvapovat a srát. Kdybych byl na střední škole, tak bych ho šikanoval; dneska bych ho nejradši vyslal do severní Koreje – a ne na prázdniny, ať si ho tam rovnou nechaj, protože tam jsou tomu jeho vysněnýmu komunismu mnohem blíž.

«
»