Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #852 NEAKURÁTNOST KADEŘNÍKŮ

#852 NEAKURÁTNOST KADEŘNÍKŮ

Posted: Listopad 4th, 2014 | Author: | Filed under: Curvekiller | 26 komentářů »

Holičství a různý vlasový salóny mi nikdy k srdci nepřirostly. Jednak jsem měl na hlavě vždycky něco podivnýho, co se vzpíralo kadeřnickejm tabulkám – občas kvůli tomu sice padala jména ikon typu George Harrisona, Davea Grohla, Siriuse Blacka, Snapea, Ježíše nebo Zdeňka Macury, častěji se ale mluvilo o mopu na hlavě, zfetlým šášovi Krustym nebo padaly sentence z ranku A ty sis to jako někdy česal? Česal, vole. Ba i onduloval!

Navíc v kadeřnictví pracujou takový ty dobrý duše empatický, co s babama stihnou probrat všechno, od hypotéky až po amanta odnaproti, takže ještě než se na vedlejším křesle sundaj natáčky, má i nazaujatej posluchač dokonalej přehled o náplni všech zavařovaček ve sklepě i o termínu posledního šoustu. Na tom nevidim nic špatnýho. Jen prostě rád mlčim a obzvlášť rád pak mlčim s cizejma lidma a tahle nechuť štěbetat ze mě bohužel dělá v kadeřnictví škarohlídskýho špicla a personu non grata ještě víc, než bejvá obvyklý.

Když už tam ale zajdu, fascinuje mě, jak se realita vnímaná skrze smysly kadeřníka razantně liší od reality vnímaný mozkem zákazníka. To je trocha melírku na oživení a po chvíli je z černovlásky nazrzlá kedlubna. Lehce to natočíme a před zrcadlem najednou sedí kokršpaněl. Dáme tam tuhle decentní barvičku a na lebce se skví podivně vyblitá fialová, která v katalogu teda rozhodně na ukázku nebyla.

Ze všeho nejvíc ale kadeřníci selhávaj v respektování délkovejch mír. Člověk samozřejmě ví, že voni to berou rádi šmahem, jsou hrdý na změnu a na to, jak z bubáka udělaj když ne kultivovanou osobu, tak aspoň polobubáka. Jejich snem je určitě vomigat Roberta Planta na George Clooneyho, možná i na Dalajlámu. Je ale superotravný prosit v holičství o zkrácení o dva cenťáky, když přitom víte, že chcete v reálu o pět. Jenže i když řeknete ty dva, začnou kolem vás lítat lokny o délce jednoho lokte a po chvíli se už válíte mezi takovou tunou kadeří, jakou by ani elitní novozélandskej střihač nevytěžil z tý nejhunatější ovce na ostrově.

To je to tak těžký? Je tak složitý pochopit, že dva cenťáky jsou prostě dva cenťáky! Šmarja, kdyby se stejnou akurátnosti přistupovali ke svý robotě třeba taxikáři, tak vás po žádosti o odvoz na Mírák po chvíli uvítá náměstí v Trhovejch Svinách.

«
»