Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #791 BEZLEPKOVÁ DIETA

#791 BEZLEPKOVÁ DIETA

Posted: Květen 22nd, 2014 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 47 Comments »

Zaplať pámbů nemám celiakii. Mám teď jen na nějaký čas bezlepkovou dietu (z pročisťujících a zdraví utužujících důvodů). ANO, je mi líp, je to zdravější, je mi jasný proč tady má tolik lidí rakovinu tlustého střeva, děkuju za optání. Ale že je něco zdravý a dobrý neznamená, že mě to stejnou měrou nemůže srát.

Bezlepkovej chleba je odpornej a kukuřičné plátky už po týdnu chutnají jako polystyren. Pizza vám nechybí přesně do tý chvíle, než jedete metrem, v ruce držíte šlupku od banánu AKA rychlý oběd a naprázdno smutně polykáte nad plakátem který inzeruje speciální vydání časopisu F.O.O.D o italské kuchyni. A víno zdaleka, ale opravdu zdaleka není všude pitelné, narozdíl od piva, které bývá nepoživatelné jen málokde. Blbý, ale kdyby tím výčet zakázaných potravin skončil, bylo by to ok. Jenže tím to všechno jenom začíná. Jak jsem mohla tušit, že ta posraná pšenice je úplně ve všem?!

Byla jsem do té doby bezlepkovou stravou naprosto nepolíbena, takže se mi nemůžete smát, když jsem si myslela, že špaldová mouka a ovesné vločky jsou v pohodě. Nejsou. Stejně jako třeba normálně dostupná šunka, kečup, zmrzlina, čokoláda, marmeláda nebo některé jogurty. Nákup mi tak trvá třikrát dýl, protože než se dopátrám kde je na tom obalu napsaný „může obsahovat pšenici“, chvíli mi to trvá. Někdy se úplně zapomenu a jdu si k pokladně s něčím typu kuskus a až po zaplacení mi dojde, že s tím je teď konec. A po žádné restauraci nemůžete chtít, aby min. tu polívku nezahušťovali jíškou z pšeničné mouky.

Musím nicméně uznat, že to funguje. Dala jsem si cvičně jeden cheat day a bylo mi ihned blbě, takže to znamená, že moje tělo nechce lepek a i když můžu skřípat zubama sebevíc, tak je to všechno ku prospěchu věci. Je to ta voda čo ma drží nad vodou. Protože i když je to blahodárné, tak tenhle zdravej životní styl místy furt dost bolí a nemůžu se dočkat dne, ve kterém nebudu umírat hlady.

Moje řeč.

«
»