Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #845 ŽE ZNIČILI FOURSQUARE

#845 ŽE ZNIČILI FOURSQUARE

Posted: Říjen 21st, 2014 | Author: | Filed under: Curvekiller | 18 komentářů »

Jsou to svině. Nenažraný svině. A pohnojili, co se pohnojit dalo. Foursquare byla totiž supr aplikace. Samozřejmě se můžeme přít o smyluplnosti sociálních sítí tak nějak v globálu a vlastně i já sám mám problém vysvětlit, proč jsem Foursquare používal. Bylo to ale jednoduchý, přehledný a efektivní udělátko moderní doby, který tak nějak patřilo k životu spousty stejně postiženejch lidí.

Přisli jste do hospody a „checkli se“. Kámoši věděli, kde jste, mladá jakbysmet a když se večírek protáhl a paměť si vzala neplacený volno, ráno jste si prolustrovali dějiny jedný noci pěkně v digitální kostce. Když vám někdo nachcal do polívky, mohli jste se o to veřejně podělit a v rámci tzv. tipů napsat, že pivo bylo fajn, ale interiér zahulenej tak, že za mlhou, co by se dala krájet, člověk čekal Rákosníčka, a v polívce teda fakt nachcáno. A gourmeti hned věděli, že semka už ne.

Foursquare ale i mile pracoval s herním principem, kdy za check-iny v daný lokalitě sbíráte body – čím víc bodů máte, tím výš jste v žebříčku svých kamarádů a tím spíš se můžete opájet pocitem, že žijete bohatej a plnohodnotnej život. Štěstí jedním klikem. Mohli jste se navíc stát starostou daný putyky, zakládat na domácích adresách kámošů falešný gaybary a v obzvlášť pokrokovejch lokálech získávat i různý monumentální výhody, jako je třeba pětikorunová sleva na první pívo. Prostě klasická chujovina, která zaměstná znuděný duše našeho blahobytnýho světa – ale vcelku stylově a zábavně.

Bohužel si toho úspěchu všimli i sami tvůrci a po vzoru hesla „víc pruhů, víc Adidas“ se rozhodli svůj triumf zmnožit. A tak rozdělili jednu libovou aplikaci na dvě… a tím to všechno posrali.

Z Foursquareu se stal trapnej ekvivalent turistickýho průvodce, kde si zoufalci můžou pročítat tipy na slušný restaurace a hledat místo k povyražení. No a k tomu přibyl Swarm, vykastrovanej žlutej pahýl původní appky, ve kterým se sice můžete checkovat – a pokud je vám dvanáct a ujíždíte si na nálepkách a smajlících, přidávat k tomu i různý přihřátý emotikony – ale hitparádu kalících kámošů vzal ďas, přehled o jejich gastrodobrodružstvích jakbysmet a aby bylo nadělení kompletní, zmizly i ty doporučení fajnovejch podniků. Ty totiž zůstaly na původním Foursquare, abyste asi jako lofas, co chce celý hodiny v nálevnách čumět do mobilu, zuřivě přepínali z prográmku do prográmku a definitivně se nemuseli věnovat trapným přežitkům, jakými jsou konverzace s přáteli nebo vylívání piva.

A na to nasrat! Sám mám iPhone polopráznej, a když mě někdo nutí, abych si nainstaloval nějakou aplikaci, má to na mě přesně opačnej účinek – nejradši bych ji nechal smazat ze samotnýho Appstoreu. A když takhle zhoubně vládne mamon, mohl jsem si aspoň uvědomit, že čas, kterej mám vyměřenej na týhle zemi, je až příliš cennej na to, abych ho investoval do lejna rozkrojenýho na dvě půlky.

«
»