#500 ŽE SI ZA SLÁVU PRACHY NEKOUPÍŠ

Posted: Leden 2nd, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 51 Comments »

O silvestrovskym večeru jsem se na chvíli zastavil na jednom mecheche, kde jsem kromě hostitelskýho páru znal už jenom asi dva lidi, takže jsem trochu rozpačitě postával v kuchyni, když si slovo vzala hostitelka. „Teď vám představim někoho slavnýho,“ ukázala na mě a já se zarděl, „tohle je Attila z 1000 věcí, co mě serou.“ Účastníci večírku začali uznali mručet, poplácávali mě po zádech, nabízeli lososové jednohubky a já se sice rděl ještě víc, ale v hloubi duše to byl moc příjemnej pocit. Ale buďme upřímní: sláva je sice krásná a přepychová věc – ale… (Viz nadpis.)

Mám pocit, že máme dobrej blog. Čtete nás a lajkujete a komentujete a vždycky když koukám na návštěvnost, mám radost, že spoluvytvářim něco, co baví kromě mě i spoustu dalších lidí (samozřejmě existuje možnost, že sem chodíte proto, že je to tu voser, ale to nám bohužel Google Analytics nesdělí) – a hlavně že to baví mě samotnýho. Práce komerčního scenáristy je občas otravná, když píšete žánr, kterej moc neumíte, o něčem, co vás moc nezajímá. Takže kdybych měl nějakejch pár korun z blogu, o to míň peněz bych si musel vydělávat na věcech, co mě nebaví, byl bych vyspalejší a moje hejty by byly ještě šťavnatější.

Curvekiller i Achjo Bitch jsou na tom plus mínus stejně – taky musej nějak platit nájem. Polovina hejtů je za náma a řekli jsme si, že by nebylo špatný ten náš blog jakseřiká monetizovat. Takže jsme dumali na redakční radě a rozhodli jsme se, že to zkusíme tím nejpřímějším způsobem, jakej si dovedeme představit. Že se zkrátka zeptáme vás, našich laskavejch čtenářů, jestli nechcete 1000 věcí, co mě serou finančně podpořit.

Zatim jsme napsali o pěti stech věcech, co nás serou, takže vzhledem k našemu názvu si bystrej jedinec odvodí, co od nás může dál čekat. Je na každym z vás, jestli nám pošle jednou kilo, nebo každej měsíc deset korun, nebo jestli nám nakašle. Nejvděčnější samozřejmě budeme za nějakej měsíční příspěvek, klidně malej, ale pravidelnej – abychom měli nějakou představu, s čím asitak můžeme následujících čtyřiadvacet měsíců počítat. (Mimochodem, vyhlašuju soutěž o naši druhou knihu – získá ji ten, kdo první napíše do komentářů tady pod článkem, kterej den zveřejníme hejt číslo tisíc, pokud budeme pokračovat stávajícím tempem.)

Samozřejmě platí to, že pokud nám žádný peníze nedáš, o nic nepřijdeš, pokud nám nějaký peníze dáš, žádný extrabuřty za ně nedostaneš – snad kromě dobrýho pocitu, že za to, co čteš, si taky platíš. A tím mimo jiné přispíváš Attilovi na plíny pro Attilu juniora, Achjo Bitch na veselku a Curvekillerovi na pravidelný cesty z Prahy do Brna a zpátky.

Číslo našeho účtu je 670100-2207158461/6210, kromě bankovního převodu je tady taky možnost použít Flattr dole pod každým článkem, během pár dní zprovozníme ještě PayPal (a pokud by byl velkej zájem, můžeme nabídnout i další možnosti plateb – ale třeba z esemesek si provozovatel bere skoro půlku a moc nechceme, abyste sponzorovali cizí lidi).

A jednu věc si sakra kuřte: čím víc peněz vybereme, tím víc budeme nasraný!

(Pokud máte k tématu nějakej dotaz, tak jej položte. Slibuju, že nebudu protivnej ani na dementní komentátory.)

UPDATE – řešení soutěže:

Kdy píšeme hejty? Každý všední den. Nepřestupný rok má 365 dní, takže roky 2013 a 2014 mají dohromady 730 dní.

V letech 2013 a 2014 proběhnou 103 celé týdny od pondělí do neděle (to je celkem 721 dní), k tomu první až šestý leden 2013 je úterý až neděle a 29.-31. prosince 2014 je pondělí až středa (Dohromady 6 + (7 x 103) + 3 = 730 dní.) Kolik je v nich všedních dnů? (To mohou být pouze pondělky až pátky, protože v sobotu ani v neděli jsme nikdy nepsali, pracovní soboty zaplať kapitalismus nemáme.) Čtyři všední dny z prvního tejdne, pak pět všedních dnů krát sto tři z těch následujících týdnů a tři všední dny z konce roku 2014, což je 4 + (5 x 103) + 3 = 522.

Musíme ale odečíst svátky, které připadnou na všední dny. Českých svátků je dvanáct: 1.1., velikonoční pondělí, 1.5., 8.5., 5.7., 6.7., 28.9., 28.10., 17.11., 24.12., 25.12. a 26.12. Musíme holt projet kalendář a zjistit, že na víkend připadnou v roce 2013 dny 6.7., 28.9. a 17.11., tedy celkem tři svátky, a v roce 2014  dny 5.7., 6.7. a 28.9., tedy rovněž tři svátky (což je mimochodem slušný, . Tedy ze čtyřiadvaceti svátků celkem jich je osmnáct ve všední den, tedy v letech 2013 a 2014 bude celkem 504 pracovních dní. V prvním jsme zveřejnili hejt číslo pětset, v druhém hejt pět set jedna, v pětistém prvním (tedy čtvrtém od konce) zveřejníme hejt číslo tisíc.

Čtvrtý pracovní den od konce roku 2014 je úterý 23. prosince. Takže tisícovka bude v podstatě k Ježíšku.

(Zanedbávám, že jsme nedávali hejt, když byl státní smutek. Což se nedá dopředu vědět. A taky jsem mohl udělat chybu. Pokud jsem ji udělal, ať mě někdo rychle upozorní, nebo ať mlčí navždy.)

«
»