Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #418 PŘÍMÁ VOLBA PREZIDENTA

#418 PŘÍMÁ VOLBA PREZIDENTA

Posted: Srpen 10th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 9 Comments »

Hitem sociálních sítí poslední doby je kandidatura Franze na prezidenta týhle země a já žasnu, kolik se do toho pokládá lidí, který jsem já dosud pokládal za docela svéprávný. Samozřejmě nic proti panu Franzovi, vim o něm stejný hovno, jako pětadevadesát procent jeho podporovatelů, dost možná je to slušnej a chytrej chlap – ale to mi jako důvod pro zvolení prezidentem připadá trochu málo. A nemůžu si pomoct – volba chlapíka s bordelem po ksichtě by podle mě po světě vyvolala ještě mnohem víc smíchu než to, jak Klaus vyčóroval propisku.

Tenhle příspěvek ale nemá hanit jednotlivé kandidáty, byť při pohledu na většinu kandidátského menu se mi do hlavy pořád vkrádá “debil, blbeček, debil, blbeček, jenom naposledy ohlásili kandidaturu dva blbečci po sobě”. Já hlavně nechápu, k čemu je přímá volba prezidenta dobrá. Dává mi to smysl v systémech, kde prezident má nějakou reálnou rozhodovací pravomoc – ten českej samozřejmě neni jenom loutka, ale asi neni sporu, že ve srovnání třeba s Francií či USA má v Česku prezident spíš funkce reprezentativní, než že by v rukou držel nějakou reálnou moc.

Celá přímá volba prezidenta mi tak připadá jako habaďůra na plebs: dáme lidem pocit, že si vo sobě rozhodujou sami, vono je to na chvíli uklidní. Možná to vidim moc moc černě, ale kvůli událostem posledních pár let jsou pro mě stávající parlamentní strany jenom partičky menších či větších zmrdů, takže když se pár takovejch partiček domluví jako jeden muž na čemkoliv, cejtim v tom nějakou levou.

Takže přímá volba prezidenta je podle mě jenom zbytečnej tyjátr, kterej bude stát pár set mega, a ať už se zvolí kdokoliv, rozhodně nebude lepší než někdo, koho by zvolili zákonodárci, a rozhodně to nebude ten nadstranickej všelidovej prezident, o kterým leckdo sní. A to, že ho zvolí občani týhle země, ne politici, rozhodně nezpůsobí, že by byl chleba levnější – natožpak to, že by se v našem českym mrdkově začaly věci nějak zlepšovat.

«
»