#411 ÚPLETOVÁ ČEPICE V LÉTĚ NA HLAVĚ

Posted: Červenec 25th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | No Comments »

Obecně jsem k módním výstřelkům poměrně neutrální. Slyšel jsem, že chlapy třeba často popouzí kalhoty nazývané familiárně nasrávačky, mně to přijde jako mile extravagantní záležitost, neb jsem přesvědčenej, že ošklivý holce nepomůže ani svěcená voda a hezká holka bude hezká i v pytli od mouky.

Jedna z mála záležitostí, která mě ale opravdu popouzí, jsou úpletový čepice, co maj lidi na hlavě v létě. Všimnu si toho občas u nějakejch skejťáků a jenom nad nim nechápavě vrtim hlavou, protože mi to přijde úplně na hlavu padlý: ty čepice vypadaj jako poměrně hřejivý, což zrovna neni vlastnost, kterou bych od pokrývky hlavy v létě požadoval.

Jasně, dobře vím, že hlavou uniká z těla největší množství tepla, od čtyřiceti až do sto patnácti procent, podle toho, jestli výzkum dělali američtí, nebo ruští vědci. Sám rovněž slušivý čepec v zimě nosím, ale v létě? Na léto mám maximálně klobouk se širokou střechou použitelný proti slunci.

A ano, znám ten starý vtip o velbloudovi, co pádí pouští jako smyslů zbavený, neboť jeho majitel tvrdí, že se ochlazuje prouděním vzduchu, a když schvácený padne, jeho majitel pouze odtuší, že zmrznul. Ale to je vtip. Takže klidně mě může někdo ze zastánců dneska hejtovaný módní vychytávky přesvědčovat, že čapky z úpletu před sluncem chrání, ale předem varuju, že mu budu věnovat přibližně stejně pozornosti, jako člověku, co by mi vysvětloval, že perpeuum mobile lze vážně sestrojit.

«
»