Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #685 KDYŽ INTERNET MLČÍ

#685 KDYŽ INTERNET MLČÍ

Posted: Září 24th, 2013 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 19 Comments »

Dnešní doba je sice strašná, děti nevychovaný, komunikace odlidštěná, knížky se nečtou, lidi uspěchaný a já si, stejně jako mnoho z vás, idealizuju dětství bez internetu, ale co naděláš. Internet je tu s námi tady a teď, je skoro zadarmo, je ho dost pro všechny a já před ním nebudu zavírat oči.

Všeobecně dostupné informace, Wikipedie, články a překladače, blablabla, super! Ale víte, co já na těch internetech miluju doopravdy? To nepřeberné množství irelevantních & zábavných píčovin. To, že mohu do googlu vložit sebedebilnější dotaz a že na něj většinou i dostanu odpověď. Best music to clean your room to nebo  hitparáda break up songů. Není problém, tu to máte! Jak si zavázat kravatu během 10 vteřin? Ale jistě, jak si račte přát! Hej YouTube, nemáš tam nějaký bláhový bohem i člověkem zapomenutý video, kterým bych se mohla blýsknout na příští YouTube party? Já dnes nic, děvenko, ale Dailymotion prej něco má!!!

Kdo, propánakrále, vytváří obsah na všech těch diskuzních fórech? Video návody na … na všechno? A co třeba takový yahoo answers? Na ty yahoo anwers se snad musí najímat nějaká levná, byť přiměřeně kvalifikovaná, pracovní síla, která dělá internet internetem a dává na něj postupně všechno.

Jo, je to skvělý a člověk si na to zvykne snadněji, než by chtěl. Proto je potom taková tragédie, když člověk zoufale potřebuje kus informace, která ještě není on-line, ale jinde by jí člověk taky nenašel. Proč, sakra, nemůžu dohledat jak se jmenoval ten seriál o holčičkách, co jedna byla blonďatá a druhá černovlasá, jedna byla slepice a druhá ne a rodiče tý černovlasý měli obchod a její maminka potratila, protože jí její táta nutil tahat těžký zboží? Proč, zrovna když jsme to onehdá tolik potřebovali, není nikde video k písničce Líbání od Jany Paulový? Respektive proč o tý písničce internet úplně mlčí, no něco přece musí vědět!

A vy to tomu internetu ani nemáte jak vrátit! Můžete s ním sice taky přestat mluvit, ale k ničemu než k troše toho morálního vítězství vám to nebude. Jistý typ informací se totiž vážně neskrývá v naučném slovníku nebo na 1188.

Internetové mlčení je ta nejzákeřnější forma kyber-šikany vůbec.

«
»