Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #686 DEŠTNÍKY

#686 DEŠTNÍKY

Posted: Září 25th, 2013 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 18 Comments »

Je podzim. Že prej letošní říjen bude extrémně teplý? Jo? Tak to pak za trest jistě bude až do konce roku HNUSNĚ! A myslím podzimně hnusně, čili déšť. Takovej, jakej byl minulou středu večer v Praze, fujtyve… Z pouhé představy zimního mrholení je mi zle mj. proto, že jedním z mých problémů je neschopnost používat a udržet si deštník.

Asi nikdy bych za deštník nedala víc jak 50 kč. Není to zas tak strašně krásná věc, abych do toho chtěla investovat coby do doplňku. No a taky je to v mym případě tak na jedno (max. dvě použití), pak ho buď rozbiju nebo někde nechám. Většinou omylem. Ale někdy taky schválně. Protože už třeba neprší, vypadá to na slunečný zbytek dne a protože je to mokrý, studený a já se s tím nechci už dál obtěžovat a mám toho plný ruce a nevim, kam s tím.

A pak neprší! A abych měla radost, neprší klidně třeba deset nebo dvacet minut! Ale když to pak začne, tak to mě ty deštníky začnou srát doopravdy. Ty cizí. Protože najednou má deštník naprosto každej na ulici (kromě vás), což je za a) blbý a za b) nebezpečný!

Chybí vám adrenalin? Jděte se někdy v prudkém dešti projít po Václavském náměstí. Bez deštníku. A s mocnou kapucou, abyste si teda aspoň trochu chránili hlavu a abyste periferně viděli úplný hovno. Je to v zásadě slalom mezi ostatníma deštníkama, takže vás co pět vteřin překvapí ostrý osten tak půl centimentru od vašeho oka. Deštník vás totiž chrání nejen před deštěm, ale i před ostatníma deštníkama a běda tomu, kdo jej nemá!

Smíříte se s tím, že to asi jen tak nepřejde a projdete dvě cukrárny, tři vietnamská smíšená zboží a jedno papírnictví než konečně najdete krám, kde mají to, co už jste dnes jednou měli. Za padesát korun (necelá dvě piva, skoro krabička cigaret lepší espresso) si teda koupíte další debilní daždnik, se kterým milostivě dojdete domů, kde si přiskřípnete palec, protože za tuto částku nečekejte nějak dvakrát bezpečnej jezdec (nebo jak se tomu otvírátku/zavírátku řiká).

No co, aspoň mám doma deštník, ten se bude hodit a je maličký a vejde se mi do kabelky!“ a okázale ho zapomenu doma navzdory neveselé předpovědi počasí a barvy mraků.

Ale jinak mě ten článek o babím létě potěšil…

O co že ho sere, že si vzal ten velkej neskládací deštník a jako na potvoru nechčije a nechčije?!

«
»