Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #158 ROZKOPANÁ PRAHA

#158 ROZKOPANÁ PRAHA

Posted: Červenec 14th, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 5 Comments »

Léto je tady, jupí. Ze všech stran se na mě sypou letní slevy, letní drinky, letní shakespearovské slavnosti a letní filmová škola, letní čas, letní šaty, letní akce, letní festivaly, letní ovoce, letní lásky. Ale nějak vám v tomhle výčtu letních-whateverů postrádám jednu zásadní, překvapivě vosírací záležitost v podobě letní Prahy.

Musím se smát, když někde slyším jak je ta Praha v létě bezvadná, že všichni odjedou na prázdniny, Praha se vylidní  a je v ní božský klid. Jou, lidi sice odjížděj na dovolený, ale výměnou za ně přijedou hejna turistů a do toho všeho začnou obrovské opravy a výměny na silnicích a komunikacích. Letos jsme se, patrně za odměnu, dočkali pikantní uzavírky nábřeží od Rudolfina až k Mánesu. Autem se do centra jede hodinu, z centra se jede hodinu a půl, tramvaje vůbec nejezdí tam kam mají a já stojím zmatená na zastávce a hlouček turistů z třetí říše vyzvídá, kudy se dá dojet na Pražský hrad. Mám naíc to (ne)štěstí, že u Hradu bydlím, takže většinou je mám za zadkem od nástupu do tramvaje až dokud se mi nepodaří otevřít dveře a schovat se u nás v předsíni.

Jo, jo, jasně, musí se to udělat, jojo příjmy z turistickýho ruchu jsou důležité a abych předešla tázavým komentářům á la „kdy to maj dělat jindy než o prázdninách“ tak na to rovnou odpovím – nevim. Nevím a je mi to jedno – mě to prostě sere, ať je jaro nebo léto, noc nebo den.

Na závěr jsem si dovolila ilustrační obrázek pražské hvězdy mezi rozkopaninama – slečnu Blanku

«
»