Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #405 NES(T)OUDNÉ PR HUDEBNÍCH FESTIVALŮ

#405 NES(T)OUDNÉ PR HUDEBNÍCH FESTIVALŮ

Posted: Červenec 11th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 1 Comment »

Do první ligy českejch festivalů pro mě už léta patří jenom Rock for People a Colours of Ostrava, který se snaží pravidelně vozit (pro mě) zajímavý interprety ze zahraničí. Pak je tady ještě pěkná řádka festivalů, který se snaží tvářit jako první liga jenže na plakátech mají pořád stejný československý nudaře a mezi nima jednu dvě vypelichaný pseudohvězdy ze zahraničí.

O co chabější je jejich line-up, o to pilnější bývá jejich PR oddělení. Sázavafest po smrti Michaela Jacksona lítostivě oznámil, jaká je to škoda, neboť příští rok hodlali pozvat do Kácova právě emdžeje. O dva roky později zahrála Amy Winehouse stejným způsobem („chtěli jsme ji pozvat, ale byla drahá“) roli užitečné mrtvoly pro Benátskou noc. Ještě nechutnější pak bylo parazitování na cizím neštěstí, kterou předvedl Sázavafest po pádu jednoho ze stanů na slovenském festivalu Pohoda, kdy neopomněl fanoušky informovat mj. o tom, že on spolupracuje se společností, která vlastní certifikáty bezpečnosti.

Rock for People se letos nepovedl; kvůli bouřkám bylo zrušeno vystoupení spousty kapel včetně hlavních hvězd Faith No More, čehož hbitě využil festival v Trutnově. Nikdy jsem tam nebyl, vždycky to tam na můj vkus trochu moc smrdělo hipíctvím a pravdoláskařstvím, ale jak se ukázalo, chucpe přístup není cizí ani hipíkům. Tisková zpráva, v níž se trutnovský festival chlubí tím, že nabídl Faith No More náhradní vystoupení, jasně ukazuje, že v Trutnově by dost nutně potřebovali pár facek a míň hulit. Každýmu soudnýmu člověku je samozřejmě jasný, že Faith No More v srpnu v Trutnově nevystoupí, ale proč se na tom nezkusit nějak přiživit.

Když jsem si tu tiskovou zprávu přečetl celou, neměl jsem slov, a ta mi chybí vlastně doteď, proto mi dovolte ke zmíněné kauze už jen ocitovat jednoho kamaráda, co provozuje rockový klub, dělal manažera spoustě kapel a vůbec se v muzice orientuje mnohem víc než já: Mě sere to čirý pokrytectví, který je prokvetlý celym festivalem Trutnov, festival lásky a svobody, kde se nejvíc krade a je tam nejvíc rvaček, festival ekologie a udržitelnýho rozvoje, kde je největší bordel, festival kterej soucítí s Rock for People, ale rád by mu vyfouknul největší hvězdu. Ámen.

«
»