Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #887 LIDI, CO BLBĚ PARKUJOU

#887 LIDI, CO BLBĚ PARKUJOU

Posted: Únor 2nd, 2015 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 39 Comments »

Pokud bydlíte na Letný jako já, asi se shodneme, že zejména v exponovanejch časech, jako je nedělní večer nebo kdykoliv, kdy hraje ta naše železná Spartička, je dost tězký najít místo k parkování, a obávám se, že v jinejch částech širšího centra Prahy to bude přesně to samý. Leckterá radnice sice zavedla parkovací zóny s proklamacema tak velkohubejma, že z nich člověk získal pocit, že pár barevnejch čar namalovanejch na ulicích by dokázalo vyřešit i palestinsko-izraleskej konflikt, ale co si budeme povídat: hlavním důsledkem modrejch parkáčů jsou vily majitelů odtahovejch firem, co se kámošej s těma správnejma hlavounama od měšťáků.

Ale člověk se holt musí smířit, že je vždycky něco za něco: kdybych chtěl hafo místo na parkování, odstěhuju se do Vidlákova, ale tam zas budu muset počítat s tím, že jediný kulturní vyžití mi bude obstarávat kvokání slepic od Bartoníčků, funébr marše dechové hudby Plechařinka a jednou ročně na koupáku koncert místní metalové kapely Ukrutörr. V Praze je prostě místa málo; neskonale mě proto serou lidi, co místo ještě ubíraj tím, že parkovat neuměj.

Nemyslím tím vyděšený ženštiny, co v zoufalé snaze vpasovat svou čtyřkolovou nákupní tašku do mezery pro Oktávku zablokujou na tři minuty provoz v jednosměrce, kudy zrovna chci projet. Netroubím na ně, už jsem si zvyknul, že couvání podle zrcátek v autoškole neučej a natrénovat si v podstatě jednoduše algoritmickej postup podélnýho parkování je pro spoustu lidí zbytečná otrava. Serou mě ale lidi, co při parkování nepřemejšlej.

Když máte feldu a na začátku na parkovacího pruhu je místo na mercedes, neni rozumný se nalepit na auto těsně před váma. Proč? No protože za váma zbyde zbytečně nevyužitej prostor, do kterýho se nevejde už ani smartík. Když ale zůstanete na úplným začátku parkovacího pruhu, auto před váma může odjet a rázem je tam flek i na Hummera. Když nechcete dát při příčným stání svýho čtyřnohýho mazlika těsně vedle auta vlevo od vás, protože byste nevylezli z místa řidiče, jde tam nacouvat a vystoupit na druhou stranu.

Vůbec příčný stání je záludný i na parkovištích před obříma prodejnama: ty namalovaný pruhy jsou tam proto, abyste auto dali tak nějak mezi ně a ne abyste na nich stáli levym zadnim kolem. Chápu, že před dětma nebo blonďatou asistentkou vypadáte mnohem víc kůl, když tam svojí audinu napasujete smykem přes ručku, ale co si budeme povídat, zadriftovat na přesný místo se vám podaří málokdy a pak působíte jako tlusťoch v letadle, co si měl koupit dvě letenky. Věřte tomu, když tam nevjedete ideálně na poprvý, couvnout si a srovnat to neni žádná ostuda.

Nemůžu si pomoct, asi je jasný, že vůči městský policii nechovám žádnou zásadní lásku. Kdyby ale kucí černooblekatý místo odtahování aut bez parkovací karty sem tam vypustili gumu lidem, co parkujou jako prasata, můj vztah k nim by se rozhodně zlepšil.

«
»